55. Smetanova Litomyšl je téměř vyprodána

Search
Close this search box.

21.3.2013 5+2 dny str. 5 Svitavsko (rl)

 

LITOMYŠL / Půlkulaté jubileum mezinárodního operního festivalu příznivce klasické hudby láká. Nic na tom nemění ani fakt, že festival bude kratší.
První středu v březnu se každoročně svádí o vstupenky na festival doslova virtuální boj. Nejinak tomu bylo i letos. „Online rezervační systém zažil skutečnou zkoušku výkonnosti, hned během prvních pěti minut se do něj dostalo 5500 zájemců, kteří se doslova přetahovali o místa v hledištích, a zdaleka ne všichni mohli být úspěšní," podotýká k velkému zájmu o vstupenky na letošní 55. ročník mluvčí festivalu Barbora Krejčí. Po některých vstupenkách se po několika minutách doslova slehla zem. Zarezervováno či prodáno bylo 8500 míst.
„Nenávratně vyprodané jsou oba Koncerty na přání, na nichž vystoupí Vojtěch Dyk & B-Side Band," dodává k dvěma vystoupením Barbora Krejčí. Koncert by tak mohl vedle tradičních návštěvníků nalákat na festival i mladou generaci. Získat vstupenky na některá představení však s trochou štěstí půjde.
„Část rezervací se vrací automaticky zpátky do prodeje. Stále tedy je šance získat vstupenky i na zdánlivě vyprodané pořady," uvedla minulý týden Barbora Krejčí k několika nevyzvednutým vstupenkám na zahajovací koncert s tradičním symfonickým cyklem básní Bedřicha Smetany Má vlast. Tentokrát s novým šéfdirigentem České filharmonie Jiřím Bělohlávkem.
Organizátoři festivalu letos slibují bohatší nabídku operních titulů. „Uvedeny budou zcela nové inscenace oper Sicilské nešpory Giuseppa Verdiho, Don Giovanni W. A. Mozarta a Dvě vdovy Bedřicha Smetany," uvedl k programu festivalu jeho dramaturg Vojtěch Stříteský.
Na rozdíl od posledních čtyř ročníků bude Smetanova Litomyšl místo pětadvaceti dní trvat jen osmnáct, přesto se od 13. do 30. června uskuteční dvacet tři představení.

Foto popis|

Regionální mutace| 5+2 dny – Svitavsko

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz