63. Smetanova Litomyšl skončila Velkým finále

Search
Close this search box.

TISK, Datum: 13.07.2021, Zdroj: Svitavský deník, Strana: 3, Autor: (ik), Vytištěno: 1 480, Infotype: Nepojmenováno, Datum importu: 13.07.2021 06:27, Čtenost: 9 162, Rubrika: Svitavsko, AVE: 5 852,20 Kč, Země: Česko, GRP: 0,10

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch

Litomyšl – Letošní Smetanova Litomyšl je minulostí a nalinkovaný je už další ročník. Pořadatelé doufají, že 64. ročník už covid neovlivní.

„Pevně doufáme, že v roce 2022 se už bude moci uskutečnit festival v takovém rozsahu, na jaký byli naši návštěvníci zvyklí až do roku 2019,“ řekl umělecký ředitel festivalu Vojtěch Stříteský. Příští rok začne festival 9. června. Na slavnostním zahajovacím koncertu vystoupí Slovenská filharmonie a festival vyvrcholí v neděli 3. července tradičním Velkým finále, které nese mírně záhadný podtitul Hrom do police! V pětadvaceti dnech je v plánu na pět desítek představení a koncertů, přičemž mottem bude název jedné ze sbírek Jana Skácela, od jehož narození uplyne 100 let – …A znovu láska. „Takové téma s sebou přirozeně nese obrovskou spoustu dramaturgických možností a my je možná ještě překvapivě rozvineme. Mohu prozradit, že nás čekají například nové operní inscenace Prodané nevěsty, Dvou vdov i nesmrtelné příběhy Verdiho Othella a Massenetovy Manon,“ uvedl Stříteský. S Jiřím Pavlicou chystají pořadatelé pro Hradišťan, orchestr FOK a smíšený sbor pořad …A znovu láska a konečně snad diváci uvidí již dvakrát odloženou flamencovou Carmen.

Region vydání: Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz