Smetanova Litomyšl

Aktuální hygienická opatření

Milí návštěvníci,

podmínky účasti na kulturních akcích se zatím stále mění a my tak nevíme, jaké budou platit na začátku července. Tento text proto bude jistě ještě do festivalu mnohokrát aktualizován a doporučujeme se k němu opakovaně vracet. Nyní platí, že zúčastnit kulturní akce se může každý, kdo splňuje alespoň jednu z těchto podmínek: 

 

Očkovaný návštěvník

přičemž u jednodávkové vakcíny uplynuly nejméně dva týdny od aplikace, u dvoudávkové vakcíny nejméně tři týdny od první dávky. Dokládá se certifikátem, který obdržíte na očkovacím místě nebo stáhnete na https://ocko.uzis.cz/

Návštěvník po prodělaném covidu-19

je-li to méně než 180 dní od posledního pozitivního PCR testu. Dokládá se např. lékařskou zprávou nebo certifikátem staženým z https://ocko.uzis.cz/

Návštěvník negativně testovaný na covid-19

Lze volit mezi PCR a antigenním testem, přičemž PCR test nesmí být starší 7 dní a antigenní test nesmí být starší než 72 hodin. Pokud je test proveden v certifikovaném zařízení, zobrazí se v certifikátu na https://ocko.uzis.cz/, ale uznáváno je i čestné prohlášení nebo potvrzení zaměstnavatele/školy. Je také možno provést test přímo na místě, kde k tomu bude vše připraveno.

Zatím také platí povinnost mít po celu dobu pořadu nasazený respirátor.

Jsme v kontaktu s krajskou hygienickou stanicí a kromě vládou stanovených opatření zabezpečíme vše tak, aby bylo v maximální možné míře sníženo riziko přenosu nemoci. Na druhou stranu se snažíme, aby opatření byla pro naše návštěvníky co nejméně omezující.

Věříme, že žádné opatření nepokazí váš zážitek z krásné hudby v kouzelném prostředí litomyšlského zámku a uděláme pro to maximum.

V případě nejasností dotazy zasílejte na e-mail: marketa.kutova@smetanovalitomysl.cz, případně volejte na tel. 461 612 575.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2021
Designed by: wwworks.cz