Balíčky »na míru«

Search
Close this search box.

21.2.2017  Haló noviny  str. 10 servis tv programy  (the)  

Národní festival Smetanova Litomyšl (SL) nabídne od zítřka pouze do 28. února jako mimořádný bonus možnost nákupu vstupenek na reprezentativní programové tituly v podobě ucelených vstupenkových »balíčků«. Umožní to obstarat si vstup na SL ještě před zahájením běžného předprodeje. Ten začne 1. března.

»Protože o vstupenky na koncerty SL je v posledních letech mimořádně velký zájem a některým vážným abonentům se nedaří obstarat si kompletní víkendové menu po zahájení předprodeje, rozhodli jsme se upřednostnit tyto zájemce, aby mohli svůj pobyt během festivalu každý den maximálně využít ke kulturnímu obohacení,« uvedl dlouholetý ředitel festivalu Jan Pikna. Festivalový výbor se snaží každoročně rozšiřovat různé nabídky. Slouží tomu také speciální prodej vstupenkových balíčků vždy se třemi pořady.

První sada obsahuje možnost navštívit Slavnostní zahajovací koncert s Českou filharmonií, řízenou ruským dirigentem Semjonem Byčkovem (16. 6.), následující Galakoncert sólistů Vídeňského státní opery (17. 6.) a také vystoupení Poznaňské filharmonie (18. 6.).

Vstupenkový balíček č. 2 umožní návštěvu inscenace Rossiniho opery Lazebník sevillský (23. 6.), následující den Smetanovy opery Tajemství v provedení ostravského Národního divadla moravskoslezského. Součástí nabídky je i následný koncert, kdy za doprovodu České Sinfonietty přednese německý virtuos Julian Steckel Dvořákův slavný violoncellový koncert. Zazní též Berliozova Fantastická symfonie (25. 6.).

Třetí cyklus nazvaný »Smetanový víkend s Českou spořitelnou« se uskuteční od 30. června do 2. července. Obsahuje představení Rusalenka, vhodné pro děti od osmi let (začátek již v 18 hodin), další den odpolední provedení Smetanovy Prodané nevěsty (od 15.30 hodin) a konečně program Bedřich No. 1. Na tento víkendový balíček jsou poskytovány poloviční slevy pro děti a studenty.

Vstupenkový balíček č. 4 je určen především dospělým. V nabídce je představení Valmont (30. 6.), následně večerní provedení opery Prodaná nevěsta a jazzový recitál slavného trumpetisty Artura Sandovala (2. 7.).

Konečně Vstupenkový balíček č. 5 umožní návštěvu Ponchielliho opery La Gioconda (4. 7.), druhý den Nedbalovy operety Polská krev a posléze Velkého finále. Na něm zazní slavné operní sbory nejen Smetanovy, ale dalších našich i světových skladatelských velikánů.

Na zmíněné víkendové balíčky lze čerpat slevy pro držitele průkazu ZTP, ZTP/P a jejich doprovod.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz