Bohuslav Martinů: Špalíček

Search
Close this search box.

TISK , Datum: 28.02.2020 , Zdroj: Mladá fronta DNES +1 , Strana: 7 , Vytištěno: 133 624 , Prodáno: 108 951 , Rubrika: Příloha – Smetanova Litomyšl , Země: Česko

Obsahové duplicity: 27.02.2020 – Lidové noviny 

Tip dramaturga

Balet se zpěvy Bohuslava Martinů je volným pásmem pohádek, lidových her a říkadel, které skladatel čerpal mimo jiné ze sbírek Karla Jaromíra Erbena, Boženy Němcové, lidových sbírek a jarmarečního divadla evropského středověku.

Špalíček je zarámován cyklem dětských her a výjevů z venkovského života (Hra na hastrmana, Hra o kohoutkovi a slepičce, Hra na zlatou bránu aj.), mezi kterými zazní Pohádka o ševci a smrti, Legenda o svaté Dorotě a Pohádka o Popelce. Hravý a pohádkový Špalíček je proto určen především malým a mladým divákům a jejich rodičům. „Touto inscenací dáváme opět příležitost dětem, aby si užily krásnou hudbu a zároveň to pro ně bylo srozumitelné. Není to ale dílo pro úplně malé děti,“ uvedl dramaturg festivalu. V Litomyšli bude Špalíček uveden těsně po pražské premiéře. Režijní vedení Petra Zusky je navíc zárukou výjimečné úrovně. Špalíček bude na Smetanově Litomyšli proveden 29. června od 17.30 hodin, tedy v předvečer rozdávání vysvědčení. Mohl by to být hezký dárek dětem, co říkáte?

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz