Boj o lístky na festival začíná

Search
Close this search box.

TISK , Datum: 25.02.2020 , Zdroj: Právo , Strana: 11 , Autor: Zdeněk Seiner , Vytištěno: 116 408 , Prodáno: 66 006 , Rubrika: Severovýchodní Čechy , Země: Česko

Boj o lístky na festival začíná

Národní festival Smetanova Litomyšl zahájí první březnovou středu předprodej vstupenek. O týden dříve, 26. února od 10 hodin, ale půjdou do prodeje vstupenkové balíčky. Ty obsahují vstupenku na tři pořady ve třech dnech, vždy na stejné místo v hledišti. Nabízeny budou čtyři balíčky a v prodeji zůstanou do 3. března.

Praxe posledních let ukazuje, že jednotlivé exkluzivní koncerty jsou při on-line prodeji vyprodány během několika minut, u balíčků mají milovníci vážné hudby větší šanci, někdy i celé hodiny trpělivých pokusů u internetu.

„První vstupenkový balíček obsahuje operu Robert ďábel Giacoma Meyerbeera, se kterou 12. června do Litomyšle přijede Národní divadlo moravskoslezské Ostrava. Dalším titulem je 13. června půvabná Rusalka Antonína Dvořáka v režii Radovana Lipuse. Jako třetí je do balíčku zařazen balet Tři mušketýři Jana Kučery, a to 14. června,“ informovala Právo mluvčí Smetanovy Litomyšle Jana Bisová.

Druhý vstupenkový balíček nabízí komickou operu Figarova svatba Wolfganga Amadea Mozarta 19. června, o den později Galakoncert – Na návštěvě v opeře SND Bratislava s hvězdnými sólisty a 21. června koncert Óda na radost s Kateřinou Kněžíkovou, Janou Hrochovou, Richardem Samkem a Romanem Janálem.

V balíčku i Má vlast

„Zakoupením balíčku číslo 3 si zajistíte vstupenky na koncertní provedení legendární opery George Gershwina Porgy a Bess 26. června, Smetanovu Libuši Janáčkovy opery Národního divadla Brno 27. června a nádherný koncert plný romantiky Andante amoroso 28. června,“ pokračuje Bisová.

Poslední vstupenkový balíček skýtá možnost vyslechnout si Mou vlast Bedřicha Smetany v podání našeho prvního orchestru České filharmonie 3. července, hvězdu světových operních scén Pavla Černocha 4. července a koncert České Sinfonietty společně s klavíristou Lukášem Vondráčkem 5. července.

V každém balíčku je tedy minimálně jeden špičkový program, mimořádná událost, na kterou jsou jinak vstupenky po internetu nebo po telefonu zablokovány i několik vteřin po půlnoci.

Podle Jana Pikny, ředitele Smetanovy Litomyšle, balíčky rozhodně nejsou cestou, jak zajistit plné hlediště na další koncerty, ale především rozšířením nabídky a příležitostí pro ty, kdo si chtějí Litomyšl užít.

V balíčku je vždy nejméně jedno špičkové představení

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz