Boj o vstupenky na 62. Smetanku začíná

Search
Close this search box.

TISK , Datum: 28.02.2020 , Zdroj: 5plus2 , Strana: 3 , Autor: (lat, sk) , Vytištěno: 562 518 , Země: Česko

První březnová středa tradičně patří zahájení předprodeje vstupenek na festival Smetanova Litomyšl. Už teď jsou k mání vstupenkové balíčky.

LITOMYŠL / Dávno pryč jsou doby, kdy skalní fanoušci stáli od časného rána před pokladnami zámeckého informačního centra, aby se v den zahájení předprodeje vstupenek na Smetanovu Litomyšl dostali včas k těm nejlepším místům a představením. Nezapomenutelnou formu prodeje před pár lety nahradil internet.

Jak uvedl ředitel festivalu Jan Pikna, předprodej vstupenek bude zahájen ve středu 4. března v 10 hodin, a to na webu www.smetanovalitomysl.cz, v prodejní síti Ticketportal, na telefonu 461 616 070, ale stále i fyzicky v předprodejní kanceláři festivalu.

Už několikátým rokem pořadatelé festivalu pár dní před zahájením předprodeje vstupenek nabízí pro věrné diváky také přednostní nákup vstupenkových balíčků. A nejinak je tomu i letos. Vstupenku na tři pořady ve třech dnech, vždy na stejné místo v hledišti mohou zájemci nakupovat od středy 26. února.

Nabízeny jsou čtyři balíčky a v prodeji zůstanou do úterý 3. března.

Rusalka, Figarova svatba i Smetanova Má vlast

„První obsahuje operu Robert ďábel Giacoma Meyerbeera, dalším titulem je Dvořákova Rusalka a jako třetí je do balíčku zařazen balet Tři mušketýři,“ řekla mluvčí festivalu Jana Bisová.

Druhý vstupenkový balíček zahrnuje tři představení za sebou. Začíná 19. června komickou operou Figarova svatba, o den později navazuje Galakoncertem – Na návštěvě v opeře SND Bratislava a zakončuje Ódou na radost se sólisty Kateřinou Kněžíkovou, Janou Hrochovou, Richardem Samkem a Romanem Janálem. „Zakoupením balíčku číslo 3 si návštěvníci zajistí vstupenky na koncertní provedení Gershwinovy opery Porgy a Bess, Smetanovu Libuši a Andante amoroso,“ přiblížila Bisová.

Poslední vstupenkový balíček skýtá možnost vyslechnout si Mou vlast Bedřicha Smetany, hvězdu světových operních scén Pavla Černocha a koncert České sinfonietty s klavíristou Lukášem Vondráčkem.

Region vydání: 5plus2 – Svitavsko

Foto autor:   FOTO / SML

Foto popis:   Po dobu konání Smetanovy Litomyšle od 11. června do 6. července nabídnou program i Festivalové zahrady.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz