Boj o vstupenky na Smetanovu Litomyšl bude tvrdý

Search
Close this search box.

13.2.2008 Právo str. 12 Východní Čechy Zdeněk Seiner13.2.2008 Právo str. 12 Východní Čechy Zdeněk Seiner

Na letošní jubilejní 50. mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl je připraveno 20 tisíc vstupenek. Předprodej začne ve středu 5. března ráno a čeká se, že během dopoledne budou všechna dobrá místa na atraktivní představení rozebrána.
"Vždy to bylo náročné, ale letos to díky mimořádně kvalitnímu programu bude o život," přikývl Jan Pikna, ředitel společnosti Smetanova Litomyšl. Ten předpokládá, že leckde se bude stát na vstupenky přes noc.
"Počet prodejních míst rozšiřujeme o Palác Hybernia v Praze. Jinak se bude předprodej dělat nejen v Litomyšli, ale ve všech informačních centrech větších měst v regionu," dodal ředitel.
"Objednávat je možné také přes internet a po telefonu. Zkušenosti z minulých let jsou, že nejhorší jsou první dvě hodiny, kdy rezervační webové stránky najednou zvládají maximum stovky připojených lidí a ostatní musejí čekat. Totéž je po telefonu, ne každý se v prvních dvou hodinách dovolá," připustil Pikna s tím, že navzdory tomu, že přibyla představení, a tedy i pět tisíc vstupenek, nebude zas tak moc co prodávat.
"Přesto rezervace přes internet a po telefonu považuji za spolehlivější než písemné objednávky. Chodily nám už v době, kdy ještě nebyl znám definitivní program festivalu," poznamenal Pikna.

Víc budou stát jen V. I. P. lístky

Pořadatelé nechtějí zájem uměnímilovné veřejnosti dusit tržními regulativy, tedy zvyšování cen vstupenek. Podle programového ředitele festivalu Vojtěcha Stříteského se zvednou jen ceny V. I. P. vstupenek do sektorů A, v sektorech B a C zůstávají ceny stejné, řádově ve stovkách korun.
Pořadatelé počítají s příjmem pěti miliónů korun za vstupenky. To pokryje asi čtvrtinu rozpočtu. Mimořádně štědře letos přispělo ministerstvo kultury, Pardubický kraj, na hranici svým možností město Litomyšl. Jubileum a špičkový program otevřely dokořán i peněženky sponzorů.

Foto autor| Foto PRÁVO – Vladislav Prouza

Regionální mutace| Právo – Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz