Boni pueri finišují před premiérou. Byla hned vyprodána

Search
Close this search box.

18.6.2012 Hradecký deník str. 8 Hradecko / u nás doma Hana Musílková

 

Hradec Králové – Český chlapecký sbor Boni pueri získal významné ocenění Unie českých pěveckých sborů. Ta udělila tělesu výroční cenu za prezentaci sborové kultury v zahraničí.
Ocenění patří především všem chlapcům, jejich sbormistrům Pavlu Horákovi a Marku Štrynclovi, dvorní klavíristce Jitce Fowler Fraňkové, všem učitelům i celému administrativnímu týmu.
„Z výroční ceny máme opravdu velkou radost a moc si jí vážíme. Chápeme ji nejen jako ocenění našich úspěšných zahraničních turné a vystoupení, ale především je pro nás další motivací k zajímavým a muzikologicky hodnotným projektům. V současné době se blíží naše premiéra opery H. Purcella The Fairy Queen – Královna víl, kterou spolu s předními českými sólisty provedeme v rámci festivalu Smetanova Litomyšl již v prvních červencových dnech," uvedl ředitel tělesa Pavel Horák.
Purcellovu operu nastudovali Boni pueri přímo na objednávku festivalu pro unikátní barokní přírodní divadlo. Na představení, které se uskuteční v „českém Versailles", krásném prostředí barokního zámku Nové Hrady, byly vstupenky vyprodány během několika málo hodin. Přitom vstupenky jsou nejdražší v historii festivalu,
Na první představení zmizely dokonce za pouhých 15 minut. Proto vedení festivalu přidalo ještě další koncert 4. července.
„Královna víl bude provedena v bohaté kostýmní výpravě se špičkovým obsazením sólistů Národního divadla, Českého chlapeckého sboru Boni pueri a souboru historických nástrojů. Přírodní divadlo z keřů v barokním slohu bezpochyby vytvoří dokonalou kulisu," zdůraznil ředitel festivalu Smetanova Litomyšl Jan Pikna.
Výtvarný koncept vzhledem k přírodním kulisám klade velký důraz na velkorysou kostýmní výpravu, proto již intenzivně probíhají kostýmní zkoušky zpěváků, kteří vystoupí v roli elfů.
Ve své původní podobě byla Královna víl provedena v Londýně roku 1692. Partitura byla objevena až v roce 1900 a následně mělo dílo novodobou premiéru v Cambridge roku 1920. V České republice jde o scénickou premiéru.

Foto popis|
O autorovi| Hana Musílková, zástupkyně ředitele Českého chlapeckého sboru Boni pueri
Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz