Brambory a špenát pro českého prezidenta

Search
Close this search box.

19.6.2007 Svitavský deník str. 3 Zpravodajství – Svitavsko IVETA NÁDVORNÍKOVÁ19.6.2007 Svitavský deník str. 3 Zpravodajství – Svitavsko IVETA NÁDVORNÍKOVÁ

Litomyšl/ Prezident Václav Klaus při své páteční návštěvě ve městě přespal v hotelu Zlatá Hvězda. Po zahájení Smetanovy Litomyšle mile zaskočil kuchaře na rautu. S chutí se pustil do špenátu, který mu školní jídelny zřejmě neznechutily. Personál hotelu překvapil pan prezident příjemným vystupováním. "Choval se jako normální člověk a s každým zaměstnancem se před odjezdem rozloučil. Na nikoho se nepovyšoval. Posnídal u nás smetanový choceňský jogurt a banánovou bábovku od pekařky Boženy Kočové z Dolního Újezda. Místo kávy si objednal ovocný džus a minerálku," prozradila snídaňové menu hlavy státu ředitelka Zlaté Hvězdy Milena Šnajdrová. K snídani nevyžadoval soukromí. "Václav Klaus se nasnídal v hotelové restauraci s ostatními ubytovanými hosty," dodává.
Po lehké snídani vyrazil na tenisové kurty, kde si zahrál tenis s litomyšlským starostou Michalem Kortyšem a synem ředitelky Zlaté Hvězdy. Český prezident tak hned v Litomyšli vyzkoušel nové tenisové vybavení, které dostal darem od zdejšího starosty Michala Kortyše.
Zatímco v sobotu snídal prezident pouze lehce, po pátečním galakoncertu Evy Urbanové si pochutnával na specialitě vyhlášeného kuchařského mistra Václava Šmerdy. "Pan prezident si dal brambory zapečené se smetanou a špenátem. Krůtí závitek s parmskou šunkou a bylinkami jsme přelili smetanovou omáčkou z mascarpone a likéru," popisuje specialitu Václav Šmerda. Protože prezidenta obsluhoval již několikrát, věděl, že špenát patří k jeho oblíbeným jídlům.
V hotelu Zlatá Hvězda se ovšem nestarali pouze o prezidenta. Vždyť ve vedlejším apartmá zařízeném ve stylu Bedřicha Smetany se ubytovala česká operní diva Eva Urbanová, která tu nocuje téměř při každé cestě do Litomyšle.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz