Cantica laetitia a Musica da camera Brno zazpívali na Smetanově Litomyšli

Search
Close this search box.

WEB, Datum: 10.07.2022, Zdroj: ceske-sbory.cz +1, Autor: Mgr Sabina Kučerová, Cantica Laetitia Zlín, František Renza, Datum importu: 10.07.2022 23:57, RU/měsíc: 1 316, RU/den: 94, AVE: 500,00 Kč, Země: Česko, GRP: 0,00

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch, Ostatní

Obsahové duplicity: 10.07.2022 – ceskesbory.cz

Akademický sbor FT UTB Zlín Cantica laetitia a brněnský smíšený komorní sbor Musica da camera vystoupili společně v neděli 3. července 2022 v rámci 64. ročníku hudebního festivalu Smetanova Litomyšl, kde zazpívali Missa brevis a Magnificat českého soudobého autora Zdeňka Krále.

Duchovní skladby byly uvedeny v rámci tradiční děkovné bohoslužby celebrované Mons. Tomášem Halíkem v Piaristickém chrámu Nalezení sv. Kříže v Litomyšli. Zpěváky zlínského a brněnského sboru doprovodila Komorní filharmonie Pardubice v čele s dirigentem Robertem Kružíkem. Během bohoslužby zazněla i skladba Ave verum corpus pro soprán sólo, smyčce a klavír, kterou složil opět Zdeněk Král. Sóla zazpívala sopranistka Lenka Cafourková a tenorového partu se zhostil Jakub Kubín. Na varhany interprety doprovodil Martin Jakubíček. „Jsme velmi rádi, že jsme byli pozváni na Smetanovu Litomyšl. Byla to pro nás příjemná spolupráce jak s autorem Zdeňkem Králem, kterému jsme loni premiérovali skladbu Laudate Dominum, tak i s Musica da camera Brno se sbormistrem Martinem Franzem,“ podělil se o svoje dojmy sbormistr Cantica laetitia Josef Surovík.

Sbor Cantica laetitia pravidelně podporuje Statutární město Zlín.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz