Čtvrteční festivalový koncert nesl pečeť kvality

Search
Close this search box.

18.6.2016    Svitavský deník    str. 3   Svitavsko Zdeněk Vandas   

Litomyšl – Smetanova Litomyšl má od nedávna svůj vlastní orchestr. Snad s trochou nadsázky, ale dá se to v podstatě tak říci.

 

            Velmi úzká spolupráce navázaná s hudebním tělesem Česká sinfonietta k tomu opravňuje. Jejím dirigentem je světově uznávaný hornista Radek Baborák.

Ten se svým poměrně mladým souborem vystoupil i na letošním festivalu, ve čtvrtek 16. června. Spoluúčinkoval brněnský Český filharmonický sbor se sbormistrem Petrem Fialou a čtveřice sólistů.

            Mezi nimi nesporně vynikala mezzsopranistka Alžběta Vomáčková, která má za sebou i takové role, jako je Maddalena ve Verdiho Rigolettovi či Amneris v Aidě téhož skladatele.

Rovněž tenorista Josef Moravec zpívá i v pražském Národním divadle. Květnová průtrž mračen mu zabránila vystoupit v Litomyšli už při koncertu u Smetanova pomníku, který se nakonec nekonal.

            Čtvrteční festivalový koncert nesl pečeť kvality.

Pod titulem „Trojhvězdí vídeňských klasiků“ zahrála nejprve Česká sinfonietta Haydnovu předehru k oratoriu Stvoření a Beethovenovu č.2 D dur.

            Po přestávce spojily síly všechny účinkující soubory a provedly obtížné Requiem d moll Wolfganga Amadea Mozarta. Účinkovala tak společně pod taktovkou Radka Baboráka Česká sinfonietta, Český filharmonický sbor a pěvečtí sólisté.

 

Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz