Dnes už vstupenky na Smetanovu Litomyšl

Search
Close this search box.

3.3.2010 Právo str. 10 Východní Čechy René Chvalina
Dnes v deset hodin začíná předprodej bezmála dvaceti tisíc vstupenek na 52. ročník operního festivalu Smetanova Litomyšl.
O vstupenky je každoročně mimořádný zájem a například loni během prvních dvou hodin zmizelo z nabídky 9500 lístků. Festival klasické hudby začne v Litomyšli 11. června a poslední tóny zazní v rodném městě skladatele Bedřicha Smetany 5. července.
„Dvacet titulů ve čtyřiadvaceti pořadech přinese letošní ročník. Předchozí dva roky byly výjimečné, nasadili jsme ta nejkrásnější díla a laťka je hodně vysoko," uvedl šéf dramaturgie Smetanovy Litomyšle Vojtěch Stříteský.
Program by podle jeho slov měl být žánrově pestrý a nebude chybět zastoupení tří největších českých operních scén – Národního divadla Praha, Státní opery Praha a Národního divadla Brno. K nejžádanějším titulům bude v Litomyšli zajisté patřit představení opery Národního divadla s inscenací Prodaná nevěsta. Nejoblíbenější Smetanovu operu si její milovníci shlédnou třikrát.

Tahákem bude i Pavel Šporcl s cimbálovkou

„Ačkoliv jsme především operním festivalem, mohou se návštěvníci těšit na balet či kantátu Antonína Dvořáka," upřesnil Stříteský s tím, že nebude chybět ani atraktivní Mozartova Kouzelná flétna, režírovaná Janem Kačerem, Pucciniho Tosca nebo Čajkovského Labutí jezero. Tahákem bude také Pavel Šporcl s cikánskou cimbálovou muzikou.
Festival je komponován k výročí oslav 700. výročí nástupu Jana Lucemburského na český trůn. To připomene mimo jiné hostování Lucemburského komorního orchestru Les Musiciens a vystoupení ansámblu Bohemia Luxembourg Trio, v němž bude připomenut odkaz Karla IV.

Regionální mutace| Právo – Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz