Do Jablonce míří přehlídka amatérských tanečníků

Search
Close this search box.

22.10.2009 Jablonecký deník str. 3 Jablonecko LENKA BRABENCOVÁ
Jablonec n. N./ Na prknech jabloneckého divadla se sejde dvacet šest nejzajímavějších amatérských souborů scénického tance mládeže a dospělých z celé republiky již tento víkend.
Již od pátku 23. října odstartuje v Jablonci nad Nisou XXIII. celostátní přehlídka scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec… 2009.
Tanečníci, kteří nastudovali dvacet sedm choreografií, prošli sítem sedmi krajských postupových přehlídek. "Tyto soubory jsou přirozenou líhní budoucích profesionálních tanečníků i čistě volnočasovou aktivitou dospělých," zmínila za organizátory přehlídky Tanec, tanec Zuzana Smugalová.
V rámci doprovodného programu přehlídky bude v pátek 23. října ve 21 hodin uvedeno inspirativní představení Kytice na hudbu Bohuslava Martinů. Je sugestivní výpovědí dotýkající se věčně platných hodnot v životě člověka.
Představení v choreografii Ladislavy Košíkové připravila taneční složka souboru Hradišťan a bylo v premiéře uvedeno na festivalu Smetanova Litomyšl 2007.
"Po skončení druhého programového bloku přehlídky zahájíme v sobotu aukci uměleckých děl a obrazů, které vznikly v rámci výtvarné dílny na otevřeném tanečním festivalu scénického tance a pohybového divadla Podzimní fantazie, který se uskutečnil 20. – 22. října," informovala Zuzana Smugalová.
Stejně jako v minulých letech bude předán výtěžek z dražby dětských kreseb, tedy výtvarného ztvárnění jednotlivých tanečních choreografií z tohoto festivalu, při programu "Společně nejen na jevišti", který ve svém programu spojí na jevišti jabloneckého divadla zdravotně postižené i zdravé tanečníky příští měsíc.
Tanec, tanec… 2009 pořádá z pověření Ministerstva kultury České republiky a pod záštitou místostarosty města Jablonce nad Nisou Nipos – Artama Praha a Taneční a pohybové studio Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou ve spolupráci s Městským divadlem Jablonec, Eurocentrem, městem a "MY" – sdružením pro taneční a pohybové divadlo.

Foto popis| Do Jizerských hor zavítá nesoutěžní přehlídka scénického tance posedmé. Její součástí jsou také odborné semináře a sympozium o vzniku a prevenci úrazů tanečníků. Přehlídce předchází otevřený taneční festival scénického tance a pohybového divadla Podzimní fantazie.
Foto autor| Foto: Deník/Petr Šimr
Region| Severní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz