Do Litomyšle dorazí operní hvězda i večerníčky

Search
Close this search box.

6.3.2007 Mladá fronta DNES str. 7 Kultura (vd)6.3.2007 Mladá fronta DNES str. 7 Kultura (vd)

Praha – Děti a mladou generaci chce částí svého programu oslovit 49. ročník Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl, který se uskuteční od 15. června do 1. července na zámeckém nádvoří i dalších místech. Předprodej vstupenek začíná už tuto středu dopoledne. Jejich rezervace je možná i přes internet.
V dramaturgické linii nazvané Ve světě dětí si diváci mohou vybrat například operní pohádkové aktovky Zvířátka a loupežníci skladatele Otmara Máchy a Císařovy nové šaty od Jiřího Temla, dětskou operu Kominíček od Benjamina Brittena nebo taneční představení inspirované Kyticí Bohuslava Martinů.

Nebude chybět ani Vinnetou

Koncert na přání nabídne v podání Velkého orchestru paláce Žofín hudbu ze známých pohádek, večerníčků a filmů, mezi nimiž nebudou chybět ani Vinnetou a Harry Potter. "Vybrali jsme díla mládeži obecně blízká, pro ni přijatelná," zdůrazňuje umělecký šéf festivalu Vojtěch Stříteský.
Koncerty pro děti tvoří přibližně třetinu z dvaceti programů letošního festivalu. Mezi dalšími tituly je například Smetanova Hubička v koprodukci s pražským Národním divadlem, Pucciniho Manon Lescaut, kterou provede operní soubor z Ostravy, nebo Dvořákovo oratorium Svatá Ludmila.

Přispějí na zámek

Festivalový program orámují dva operní recitály. Zahájí jej koncert sopranistky Evy Urbanové a uzavře vystoupení předního německého tenoristy Torstena Kerla, hostujícího na významných světových scénách. "Je to pěvec mladší generace, který přednese árie Korngolda, Beethovena nebo Webera," uvedl Stříteský.
Podle ředitele festivalu Jana Pikny se podařilo urovnat nedávné spory s památkáři, kteří měli výhrady k pořádání koncertů na zámeckém nádvoří. "Dohodli jsme se, že z každé vstupenky odvedeme deset korun jako příspěvek na zámek," zdůraznil Pikna.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz