Do Smetanovy Litomyšle dorazí i kus Hollywoodu

Search
Close this search box.

1.6.2015    Mladá fronta DNES    str. 3   Kraj Hradecký (dp)   

LITOMYŠL Organizátoři Smetanovy Litomyšle zatím červený koberec neshánějí. Ale mohli by.

 

            Na mezinárodní operní festival přiletí z Los Angels dvě celkem důležité postavy Hollywoodu: autor hudby k filmům Umučení Krista či Iron Man 2 John Debney a Lisbeth Scott, která nazpívala vokály například k filmům Mnichov, Království nebeské, Avatar, Transformers, ale i k sérii Shrek nebo k seriálu True Blood.

            „Červený koberec by využili asi v Karlových Varech, my věříme, že i tak připravíme divákům skvělý zážitek z koncertu,“ uvedl umělecký ředitel festivalu Smetanova Litomyšl Vojtěch Stříteský. V české premiéře 21. června na druhém nádvoří zámku autorsky John Debney provede své oratorium The Passion of the Christ Symphony, napsané podle hudby k filmu Umučení Krista. Spolu s ním na pozvání přiletí z Los Angeles i jeho manželka a hráč na etnické dechové nástroje Pedro Eustache. Do Litomyšle dorazí i mezzosopranistka Lisbeth Scott.

            V koncertu se dále představí sólisté opery Národního divadla v Praze Alžběta Poláčková a Aleš Briscein. Chorální pasáže bude zpívat Český filharmonický sbor Brno.

 

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – Hradecký kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz