Doprovodné pořady a akce

Search
Close this search box.

28.2.2019   Lidové noviny   str. 7   Příloha – Smetanova Litomyšl

1.3.2019   Mladá fronta DNES   str. 7   Příloha/Smetanova Litomyšl

Hlavní program Smetanovy Litomyšle doplní řada doprovodných pořadů a akcí. Návštěva Litomyšle tak bude zážitkem nejen plným hudby, ale potkáváním se s uměním na každém kroku.

Návštěvníci se budou moci opět zúčastnit ouvertur – lektorských úvodů; prostor mladé muzice, mladým muzikantům i mladým návštěvníkům vytvoří Festivalové zahrady, Smetanova výtvarná Litomyšl ve svém 15. ročníku kromě jiného představí i práce lektorů a frekventantů výtvarné části stipendijního projektu MenART.

Smetanova výtvarná Litomyšl

Už sama o sobě je Litomyšl galerií. Během festivalu a zpravidla i po zbytek celého léta však svou nabídku výtvarného umění ještě násobí. Cyklus výstav vizuálního umění Smetanova výtvarná Litomyšl město a jeho okolí každoročně zaplavuje desítkami špičkových výstav i instalací ve veřejném prostoru. Původně doprovodná akce si za čtrnáct let vydobyla vlastní renomé a stala se kulturním počinem obohacujícím českou výtvarnou sezonu. Nabídku patnáctého ročníku akce najdete na http://www.vytvarnalitomysl.cz.

Festivalové zahrady

Svěže zelené trávníky Klášterních zahrad v Litomyšli přímo vybízejí k lenošení. Nacházejí se v těsné blízkosti zámku, a pro návštěvníky tak mohou být prostorem, kde lze před večerním programem festivalu strávit třeba i celý den. Doprovodná scéna Festivalové zahrady, která zde při Smetanově Litomyšli sídlí, se otevírá začínajícím umělcům, a nejen klasické hudbě. Na velkoplošné obrazovce je tady možné za příznivého počasí sledovat hudební pořady, o víkendech program nabízí celodenní sled koncertů, divadelních představení, workshopů a programů pro děti. Díky festivalovým partnerům, kteří jednotlivé dny připravují, jsou zahrady otevřeny všem návštěvníkům zcela zdarma.

Ouvertury

K vybraným operním představením a koncertům je připraven také lektorský úvod v zámecké jízdárně. O inscenacích, skladatelích, interpretaci a programových zajímavostech hovoří umělecký ředitel festivalu Vojtěch Stříteský se svými hosty.

Vstup se vstupenkou na daný pořad je volný. Pořady, jimž předchází ouvertura, jsou vyznačeny ve festivalovém programu.

Klasika na zkoušku

Pro rodiny s dětmi a studenty, kteří si ještě nejsou jisti svým vztahem ke klasické hudbě, nabízíme zlevněné vstupenky na stání na druhé arkádě zámeckého nádvoří.

Pořad si zde můžete vychutnat celý, nebo jen jeho část, navíc druhé arkády otevírají také velice zajímavý pohled do nevšedního festivalového zákulisí.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz