Šéf operního festivalu míří mezi filharmoniky

Search
Close this search box.

5.3.2007 Svitavský deník str. 10 Svitavsko Vendula Fižová5.3.2007 Svitavský deník str. 10 Svitavsko Vendula Fižová

Novým ředitelem pardubické filharmonie je Vojtěch Stříteský

Litomyšl/Pardubice – Novým ředitelem Komorní filharmonie Pardubice se stal Vojtěch Stříteský. Dosavadní programový ředitel Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl vyhrál výběrové řízení, do kterého se přihlásilo sedm uchazečů.

Profesní výzva

"Nyní odbor kultury vyjednává podmínky nástupu. Příští rok je totiž 50. výročí festivalu, jehož průběh nechceme ohrozit. Je tedy možn," dodal.

Post volný od srpna

Výběrovému řízení předcházel jeden doslova "zpackaný" konkurz vloni na podzim. "Podrobnosti si nepamatuji. Tento konkurz byl zrušen. Neprojednala ho komise pro filharmonii, neproběhl dle správných podmínek a byl vyhlášen ve špatný čas," informoval primátor.
Dosavadním ředitelem Komorní filharmonie, špičkového orchestrálního souboru, je Ludvík Kašpárek. Smlouva mu končí 31. srpna tohoto roku.

Foto popis| Vojtěch Stříteský, budoucí šéf filharmoniků, nastoupí až příští rok. Předtím musí dokončit přípravu 50. ročníku operního festivalu Smetanova Litomyšl.
Foto autor| Foto: Erik Kluka
Region| Východní Čechy
é, že Vojtěch Stříteský do své funkce v Pardubicích nastoupí až v srpnu příštího roku. To je ale opravdu nejzazší termín. Funkce se dle mého názoru ujme již od 1. ledna," uvedl pardubický primátor Jaroslav Deml.
"Do nové funkce se těším. O tom, že jsem byl jmenován radou města, jsem se dozvěděl ve středu, takže zcela jistě proběhnou ještě další jednání. Nějaký čas jsem totiž vázán v současném zaměstnání, navíc se zabývám přípravou jubilejního ročníku Smetanovy Litomyšle," řekl Deníku Vojtěch Stříteský. "Myslím, že v nejbližších týdnech se situace vyřeší," doplnil s tím, že se těší do města, kde studoval. "Je to pro mě velká profesní výzva

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz