Festival nabídne dvě desítky výstav

Search
Close this search box.

6.6.2012 Svitavský deník str. 1 Titulní strana (re, čtk)

 

Litomyšl – Návštěvníci festivalu Smetanova Litomyšl budou moci kromě koncertů navštívit ve městě i okolí několik výstav výtvarných děl. Připraveno bude 22 expozic.
Na zámku v Litomyšli a v městské galerii bude vystaven o dílo rodáka Julia Mařáka. K nejzajímavějším exponátům patří série až dva metry vysokých pláten zachycujících romantická zátiší, volnou krajinu i lesní kouty. Výjimečná je i kolekce 46 obrazů neobvyklých formátů instalovaných v zámecké obrazárně. Mimořádná bude expozice Okolo bodu sestavená z kvašů Františka Kupky a umístěná v architektonicky zajímavé soukromé White Gallery v Osíku. Tady začne 15. července výstava prací Adrieny Šimotové s názvem A je takové ticho.
Galerie Zdeněk Sklenář bude po dobu festivalu vystavovat práce milovníka balonů, vzducholodí a motorismu Kamila Lhotáka. V pivovaru budou snímky Oldřicha Škáchy, dvorního fotografa Václava Havla. Do Litomyšle bude rovněž převezeno Srdce pro Václava Havla. Dílo výtvarníků Lukáše Gavlovského a Romana Švejdy vzniklo ze zbytků svíček, které lidé zapalovali k uctění památky zesnulého prezidenta na pietních místech v celé republice.

Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz