Festival přidal představení a je téměř vyprodán

Search
Close this search box.

14.6.2010 Hospodářské noviny str. 10 Kultura ČTK
Smetanova Litomyšl

Motiv oslav 700. výročí nástupu Jana Lucemburského na český trůn provází letošní 52. ročník mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl, který byl zahájen víkendovými koncerty. Přehlídka, jež potrvá do 5. července, nabízí více než dvě desítky operních představení a koncertů, včetně cikánské cimbálovky, folkloru s baletem nebo flamenka. Hlavní motiv festivalu mimo jiné připomene 23. června lucemburský komorní orchestr Les Musiciens, který nabídne ve světové premiéře kompozici Alexandera Müllenbacha King John the Blind (Král Jan, zvaný Slepý). V rámci cyklu výtvarných výstav se představuje lucemburská autorka českého původu Iva Mrázková.
Dramaturgie připomíná také 200. výročí narození Fryderyka Chopina, 150 let od narození Gustava Mahlera a 120 let od narození Bohuslava Martinů.
Festival opustil počátkem roku generální sponzor, proto je jeho rozpočet o zhruba sedm milionů korun chudší. Program tak vyšel více vstříc publiku. Přesto si na zájem o vstupenky již v současné době pořadatelé nestěžují, počtem 25 tisíc nabízených kusů má festival podobný rozsah jako loňský rekordní ročník a přes 90 procent z nich je již vyprodáno.
Pro velký zájem bylo přidáno například představení Labutí jezero v podání Státní opery Praha, oblíbený Koncert na přání či Mozartova Kouzelná flétna v provedení brněnské Janáčkovy opery.

***

Z 25 tisíc nabízených vstupenek je už přes 90 procent rozebráno.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz