Festival pokračuje dětskou operou

Search
Close this search box.

25.6.2007 Mladá fronta DNES str. 5 Kultura – kraj Pardubický (tum)25.6.2007 Mladá fronta DNES str. 5 Kultura – kraj Pardubický (tum)

Litomyšl – Festival Smetanova Litomyšl nenabízí jen vážnou světovou hudbu, ale následující program bude věnován hlavně dětem.
Dnes je na programu Koncert na přání s podtitulem Ve světě dětí. Zazní například suita z filmu o Harry Potterovi, děti budou mít za úkol poznat ke kterému Večerníčku se váží jednotlivé melodie nebo hudebníci představí doprovodnou muziku k filmovým pohádkám Šíleně smutná princezna a Tři oříšky pro Popelku.
Koncert se odehraje na druhém zámeckém nádvoří a začíná v 19 hodin. Zítra je ve Smetanově domě od 18 hodin na programu dětská opera o prologu a jednom jednání s názvem Kominíček.
"Ta je druhou částí projektu Děláme operu, který vznikl ze společné myšlenky skladatele Benjamina Brittena a Erica Croziera v roce 1949. V první hrané části – prologu, která předchází opeře, se dohodne sedm dětí a čtyři dospělí, že napíší libreto podle vlastního příběhu, složí hudbu a nazkoušejí operu," uvedl Lubor Cukr z dětské opery Praha, která inscenaci do Litomyšle přiveze. Divák je tedy svědkem celého tvůrčího procesu, kdy operní dílo vzniká a navíc se už v průběhu první části seznámí nejen dokonale s dějem opery, ale vyslechne i několik hudebních motivů, které má potom možnost slyšet jako součást opery.
"Celé dílo má podtitul Zábava pro mladé a klade si za cíl předvést mechanismy opery a ukázat potenciální schopnost vyprávět příběh pomocí hudební formy," dodal Cukr.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz