Festival Smetanova Litomyšl je ve finále

Search
Close this search box.

1.7.2013 Mladá fronta DNES str. 2 Kraj Pardubický (dp)

 

Závěrečným koncertem včera skončila hlavní část 55. Smetanovy Litomyšle. Dnes večer se odehraje první z pěti představení opery Královna víl v Nových Hradech

LITOMYŠL Zatímco na začátku operního festivalu Smetanova Litomyšl panovalo takřka ideální počasí, v jeho závěru trpěli při operách zejména členové orchestrů před půlnocí chladem. Ale to už k takovému podniku patří.
Diváky uspokojila opera Jakobín, kterou soubor Národního divadla loni kvůli počasí nedokončil. Úspěch zaznamenaly i Smetanovy Dvě vdovy, přestože inscenace, jak uvedl muzikolog Bohuslav Vítek na serveru festivalu, „utrpěla v závěru opery tvrdý políček v podobě vypuštění závěrečné polky, jedné ze skladatelových nejpopulárnějších skladeb." Festival včera závěrečným koncertem skončil v Litomyšli, ale netradičně pokračuje dál v sousedních Nových Hradech. Na tamním zámku se po loňském úspěchu uskuteční dalších pět představení opery Královna víl Henry Purcella na motivy Shakespearova Snu noci svatojánské.

Foto popis| Jakobín na druhý pokus Loni nedohranou operu Jakobín soubor Národního divadla v Praze v pátek už úspěšně dokončil. Mezi diváky byl i vzácný host- kardinál Dominik Duka.
Foto popis| Myslí na děti Smetanova Litomyšl letos pokračovala v sympatické tradici dětských představení. Nabídla (Vy)prodanou nevěstu.
Foto popis| Dvě vdovy Nové pojetí opery Dvě vdovy v podání Národního divadla v Praze diváci v Litomyšli přijali, asi i díky kostýmům Theodora Pištěka.
Foto autor| 3x Foto: František Renza, Smetanova Litomyšl

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz