Festival Smetanova Litomyšl

TV , Datum: 02.07.2020 , Zdroj: ČT 1 , Zpráva: 29 , Datum importu: 03.07.2020 07:56 , Pořad: 19:00 Události , Země: Česko

Daniela PÍSAŘOVICOVÁ, moderátorka

Začíná dvaašedesátý ročník festivalu Smetanova Litomyšl. Akci dnes večer zahájí slavnostní koncert z výběru děl skladatele Bedřicha Smetany. Na místo teď míříme živě, je tam Veronika Skřivanová. Jaký bude tedy letošní festival, na co se můžou diváci těšit?

Veronika SKŘIVANOVÁ, redaktorka

Hezký večer, ten letošní ročník bude tak trochu jiný než ty předchozí, místo galakoncertů a oper jsou totiž na programu spíše akce komorního rázu. No a my už se teď nacházíme v sále, kde za malou chvíli začíná ten hlavní zahajovací koncert, ten se sem přesunul, původně měl být venku kvůli nepřízni počasí, je ale takto pod střechou, no a na programu je tady výběr děl Bedřicha Smetany, tento koncert si živě mohou dnes užít také diváci České televize, a to už ve 20 hodin na programu ČT Art. Pořadatelé museli kvůli omezením spojeným s koronavirem program kompletně změnit, museli také posunut termín akce, nakonec se tedy Smetanova Litomyšl koná až do 12. července, no a kromě 35 hlavních festivalových koncertů je připravený i každodenní doprovodný program v klášterních zahradách.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz