Festival Smetanova Litomyšl 

Search
Close this search box.

WEB, Datum: 23.05.2023, Zdroj: e-pardubicko.cz +1, Autor: Veronika Kýrová, Datum importu: 23.05.2023 06:25, Rubrika: Co se chystá, Země: Česko

Tematické duplicity: Ostatní, Kultura a cestovní ruch

Obsahové duplicity: 23.05.2023 – Co se chystá

Litomyšl – Letošní ročník nabídne třicet pět pořadů – představení o dvou set osmdesáti účinkujících i komorní tituly. Po roční odmlce se navíc do programové nabídky vrátily opery. Dějiště hlavních pořadů, zámecké nádvoří, letos nahradí Festivalová hala.

Nevšední zážitek, jedinečná dramaturgie a špičkové interpretace

Hlavní programovou náplní Smetanovy Litomyšle jsou operní inscenace, koncertní provádění oper, ale také galakoncerty, oratoria, kantáty a písňové večery, tedy formy, v nichž dominuje vokální umění. Stranou však nezůstává například ani hudba symfonická, komorní či instrumentální. Součástí festivalu je balet i koncerty chrámové i promenádní přesahující do jiných žánrů.

Kromě hlavního programu nabízí Smetanova Litomyšl tradičně rozvolněnější scénu Festivalové zahrady, která každoročně láká celé rodiny ze všech koutů republiky. V tomto roce se tak návštěvníci budou moci zaposlouchat do Malého prince v podání Jana Ciny a Venduly Příhodové, koncertů Igora Orozoviče nebo Anny J. Slováčkové, sledovat tanečně akrobatické vystoupení souboru Dekkadancers nebo orchestry většiny českých konzervatoří.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz