Festival Smetanova Litomyšl zveřejní kvůli covidu program až v březnu

Search
Close this search box.

WEB , Datum: 11.01.2021 , Zdroj: impuls.cz +1 , Strana: 0 , Datum importu: 11.01.2021 16:20 , RU / den: 18 510 , Celková návštěvnost: 248 780 , Země: Česko , GRP: 0,21

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch

Obsahové duplicity: 11.01.2021 – pardubice.iDNES.cz N1 URL

Ačkoli v minulých letech byli lidé zvyklí, že jim organizátoři představovali program hudebního festivalu Smetanova Litomyšl už v lednu, letos jej odtajní o něco později. Kompletní program 63. ročníku se dozvědí koncem března.

„Program máme kompletně připravený, otázkou však je, zda jej budeme moci celý realizovat,“ říká umělecký ředitel festivalu Vojtěch Stříteský. Důvodem obav je nepolevující epidemie onemocnění covid-19. „Zatím chystáme program festivalu v plném rozsahu a případně jej budeme operativně upravovat podle podmínek,“ řekl Stříteský. Právě proto je zveřejnění programu 63. ročníku Smetanovy Litomyšle odloženo až na konec března. Předprodej vstupenek by měl začít 14. dubna.

Smetanova Litomyšl se má konat od 10. června do 6. července a v nabídce by měla mít 44 koncertů s nejlepšími tuzemskými, ale i zahraničními umělci. „Hlavním tématem dramaturgie jsou Klíče od domova, jako symbol možnosti návratu, ukotvení k jistotám a pevnému zázemí. Volně navazuje na loňské téma Múza naděje, které se tak mimořádně trefilo do pocitů, které všichni na počátku léta prožívali,“ řekla mluvčí festivalu Jana Bisová. Pořadatelé jsou připraveni začátek festivalu případně posunout až do července.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz