Festival v Litomyšli zahájí Urbanová

Search
Close this search box.

14.6.2007 Mladá fronta DNES str. 5 Kultura (vd) 14.6.2007 Mladá fronta DNES str. 5 Kultura (vd)

Praha – Koncertem Evy Urbanové k dvacátému jubileu její umělecké dráhy začne zítra 49. ročník mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl. Přední českou pěvkyni doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod taktovkou Ondreje Lenárda.
Festival, který potrvá sedmnáct dnů, nabídne dvě desítky programů. Pražské Národní divadlo představí novou podobu Smetanovy Hubičky, kterou nastudoval režisér Marián Chudovský a dirigent Zbyněk Müller. Po premiéře v Litomyšli se inscenace přesune do Prahy.
Další operou bude Pucciniho Manon Lescaut, s níž přijede hostovat soubor Národního divadla moravskoslezského z Ostravy. Festival uzavře operní recitál německého tenoristy Torstena Kerla.

Ve světě dětí

Organizátoři se letos rozhodli vyjít vstříc nejmladší generaci. Pod titulem Ve světě dětí připravili například operní aktovky Zvířátka a loupežníci Otmara Máchy a Císařovy nové šaty Jiřího Temla, dále operu Benjamina Brittena Malý kominíček anebo tradiční Koncert na přání, který letos uvede melodie z pohádek, dětských filmů a seriálů, ale třeba i Saint-Saënsův Karneval zvířat.
Podle ředitele festivalu Jana Pikny je o většinu akcí značný zájem. "Dvě třetiny lístků byly vyprodány během prvního dne předprodeje. Z šestnácti tisíc vydaných vstupenek je jich k dispozici ještě asi tisíc," zdůraznil Pikna. Na tři nevyprodané pořady je možné koupit vstupenky s padesátiprocentní slevou. Další informace na www.smetanovalitomysl. cz.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz