Festival zahájí Klaus a Urbanová

Search
Close this search box.

15.6.2007 Mladá fronta DNES str. 1 Kraj Pardubický15.6.2007 Mladá fronta DNES str. 1 Kraj Pardubický

Litomyšl (dp, jho) – Sopranistka Eva Urbanová a prezident Václav Klaus dnes stráví noc na sobotu pod jednou střechou. Oba totiž budou spát v litomyšlském hotelu Zlatá hvězda. A oba mají za úkol odstartovat mezinárodní festival Smetanova Litomyšl.
Prezident ohlásil svůj příjezd na půl sedmou večer, kdy by měl v prostorách zámeckého pivovaru zahájit výstavu Františka Kupky "Člověk a Země" v prostorách zámeckého pivovaru. Devadesát minut poté by už měl sedět na arkádách renesančního zámku, odkud bude sledovat zahajovací Galakoncert Evy Urbanové, kterou doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod taktovkou Ondreje Lenárda.

Urbanová v Litomyšli oslaví 20. výročí své kariéry

Přední česká pěvkyně, která v Litomyšli oslaví dvacáté výročí své umělecké dráhy, se v hotelu Zlatá hvězda ubytovala už včera. Během dnešního dopoledne ji čekají zkoušky na druhém nádvoří. Těsně před koncertem už chce mít klid. "Hned po vystoupení odjíždím na charitativní koncert do Chotěšova," řekla včera Urbanová.
Zahajovací den festivalu zakončí vernisáž opony Václava Boštíka pro poříčskou Orlovnu, která se uskuteční ve druhém patře zámku v sálu městské obrazárny. Organizátoři festivalu netuší, zda i tam přijde hlava státu. "Byli bychom samozřejmě rádi, kdyby přišel," uvedla mluvčí Litomyšle Michaela Severová.

Více o festivalu na str. C5

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz