Festival zahájí v pátek prezident

Search
Close this search box.

7.6.2010 Svitavský deník str. 3 Svitavsko (ik, ap)
Pořadatelé festivalu Smetanova Litomyšl sledují počasí. Dnes zlevňují vstupenky.
Smetanova Litomyšl

Litomyšl – Právě dnes začíná doprodej zbylých vstupenek na letošní Smetanovu Litomyšl za snížené ceny o padesát procent. Sleva se vztahuje na několik pořadů. Jde o Wolfganga Amadea Mozarta a jeho Kouzelnou flétnu, Les Musiciens, Labutí jezero nebo Koncert na přání – klasika českého muzikálu. „Případné snížení cen nevyprodaných vstupenek na další pořady bude uveřejněno v pondělí 28. června," uvedl Jan Pikna, ředitel festivalu Smetanova Litomyšl. Letošní festival začíná již v pátek. Zahájí ho prezident republiky Václav Klaus. Nad 52. ročníkem Smetanovy Litomyšle převzali záštitu prezident Václav Klaus, ministr kultury Václav Riedlbauch a hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. „Všichni se zúčastní zahajovacího koncertu 11. června. Prezident České republiky Václav Klaus festival slavnostně zahájí," dodal Jan Pikna.
Pořadatelé se ale obávají deštivého počasí. „Meteorologové předpovídají déšť a chladno," konstatuje ředitel Smetanovy Litomyšle. Doufá, že snad jen ke konci června by se mohlo vyčasit. Zároveň věří, že zlepšení přijde dříve a hrát a zpívat se bude pod širým nebem. V těchto dnech se staví jeviště a hlediště na zámeckém nádvoří. Téměř všechny vstupenky jsou vyprodány. „Pár jich ještě zbývá na přidané pořady, Kouzelnou flétnu, Labutí jezero a dokonce i na Koncert na přání, kde vystoupí i Jiří Suchý." uzavírá informace o aktuálním stavu příprav Jan Pikna.
Festivalem letos bude procházet motiv oslav 700 let od nástupu Lucemburků na český trůn. Letošní ročník přinese dvacet titulů ve více než čtyřiadvaceti pořadech.

svitavsky.denik.cz/smetanovalitomysl

Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz