Festival zakončila Korejka

Search
Close this search box.

7.7.2011 Svitavský deník str. 1 Titulní strana (ik, ap, čtk)

 

Litomyšl – Pětadvacetidenní maraton skončil. Festival Smetanova Litomyšl vyvrcholil v pondělí večer trojími nadšenými ovacemi vstoje na koncertě světoznámé korejské koloraturní sopranistky Sumi Jo. V doprovodu Pražské komorní filharmonie zazpívala na závěrečném galakoncertu mezinárodního operního festivalu. Koncert řídil Ondrej Lenárd. Pěvkyně se představila i v několika méně uváděných dílech a potěšila dvěma přídavky. Posluchače strhla svým zpěvem a také komediálním talentem.
Třiapadesátý ročník Smetanovy Litomyšle je minulostí. Z nádvoří mizí zastřešení a život se vrací do ´starých kolejí´. „Byl to opravdu náročný maraton. Letos se nám zdál delší, ale nebylo to tak. Trval dvacet pět dní a měl třicet pořadů. Byly také hodně velké pořady, ale náš tým je už zkušený, takže bylo vše klidnější," zhodnotil festival ředitel Jan Pikna. Pořadatelé již plánují další ročník festivalu. Ten začne 14. června 2012. Zahájí ho Česká filharmonie a uzavře opera Národního divadla v Praze. „V jednání jsou vystoupení hned dvou světových pěveckých hvězd. Celkově by mělo být asi třicet pořadů. A je na co se těšit, protože z oper uvedeme například Carmen, Traviatu, Jakobína, myslím, že to bude krásný festival," sdělil dramaturg Vojtěch Stříteský.
Zatímco v minulém roce se návštěvnost festivalu vyšplhala na rekordních devadesát osm procent, letos poklesla. Ředitel Jan Pikna ji odhaduje zhruba na devadesát procent. Podle něho se na tom podepsala mimo jiné krize a nejistota lidí z budoucnosti.

svitavsky.denik.cz/smetanovalitomysl

Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz