Festivalové zahrady: Lehněte si na deku, poslouchejte klasiku

Search
Close this search box.

TISK, Datum: 01.07.2021, Zdroj: Svitavský deník, Strana: 2, Vytištěno: 1 480,Infotype: Nepojmenováno, Datum importu: 01.07.2021 06:29, Čtenost: 9 162, Rubrika: Svitavsko,Pardubický kraj, AVE: 3 507,67 Kč, Země: Česko, GRP: 0,10

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch

Program od 2. do 4. července

Volně přístupná doprovodná scéna Festivalové zahrady, která sídlí po celou dobu konání Smetanovy Litomyšle v Klášterních zahradách, je jako stvořená pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří klasické hudbě teprve přicházejí na chuť. S klasikou si hraje, propojuje ji s ostatními žánry a ukazuje její různé podoby.

V pátek od 18 hodin se na přilehlém Toulovcově náměstí koná festival pohádek a koncertů Toulovcovy prázdninové pátky.

V sobotu začne program Festivalových zahrad již v 10 hodin, děti si užijí například pohádkové čtení s Divadlem Drak. V 11 hodin začíná pro zájmce prohlídka města s průvodcem, začátek prohlídky v infostánku.

Odpoledne uslyšíte a uvidíte vynikajícího pianistu Václava Tobrmana, Trio francouzských zpěvaček, pianistu Iva Kahánka. Od 19 hodin zahraje Mladý týnišťský big band a od 21 hodin Duo Universe.

V neděli je dopolední program podobný, odpoledne můžete od 14 hodin sledovat v zahradách přímý přenos z piaristického chrámu i děkovnou mši. Od 17:30 zahraje kytarista Tomáš J Holý, který využívá k tvorbě snad všechny části kytary.

V 19 hodin zazpívá Tereza Krippnerová, herečka a zpěvačka se „sameťákem“ za doprovodu jazzového kvarteta. Večerní program bude od 21 hodin patřit mladé harfistce z brněnské konzervatoře Doubravce Čermákové. Region vydání: Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz