Festivalové zahrady opět nabízejí pohodu

Search
Close this search box.

23.2.2018    Lidové noviny    str. 6   Smetonova Litomyšl

23.2.2018    Mladá fronta DNES    str. 5   Příloha – Smetanova Litomyšl 

Areál Klášterních zahrad v Litomyšli přirozeně láká nejen návštěvníky Smetanovy Litomyšle k lenošení na svěže zelených trávnících. I letos se zde po celou dobu konání festivalu usídlí doprovodný program s názvem Festivalové zahrady.

Spolu s partnery Smetanovy Litomyšle organizátoři připravují program, v němž nechybí divadla, hudební workshopy, koncerty ani programy pro rodiny s dětmi.

„Rádi bychom, aby se pódium Festivalových zahrad stalo odrazovým můstkem pro mladé talentované muzikanty. Navazujeme proto intenzivnější kontakt s konzervatořemi a základními uměleckými školami,“ popisuje záměr ředitel Smetanovy Litomyšle Jan Pikna.

„Věříme, že s leckterými z nich se po čase setkáme i na naší hlavní scéně,“ dodává.

Pódiu v zahradách však kromě hudebníků bude vévodit také LED obrazovka, na které téměř každý večer poběží hudební pořady, záznamy koncertů i přímé přenosy představení z II. zámeckého nádvoří. Zvláštní pozornost si zaslouží i tzv. Debaty na pytlích – diskuse s významnými festivalovými hosty. Své partnerské dny připravují Česká televize, Český rozhlas, Saint-Gobain ADFORS a Česká spořitelna. Její Smetanový víkend je navíc speciálně určen mladým návštěvníkům, na které myslí i program Smetanovy Litomyšle.

Festivalové zahrady lákají na čirou pohodu, kterou si návštěvník užije na rozsáhlých travnatých plochách a při nádherné vyhlídce na historické centrum Litomyšle. Na sedacích vacích, na lehátkách či jen tak na dekách bude možné nasát tu správnou atmosféru. K dispozici budou piknikové koše s lahůdkami a ke spokojenosti hostů může přispět také možnost půjčit si knihu či společenskou hru.

„Mnoho návštěvníků strávilovminulém roce v Litomyšli celý víkend. Během dne si užívali program v zahradách, Smetanovu výtvarnou Litomyšl či prohlídky města. Večer pak zamířili na koncert,“ uvádí Jan Pikna.

Celý program Festivalových zahrad je přístupný zcela zdarma. Najdete jej na http://www.digitalnismetanka.cz, kde bude průběžně aktualizován.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz