Festivalu dají dva milióny

Search
Close this search box.

10.10.2008 Právo str. 17 Východní Čechy (ner)PRAHA/LITOMYŠL – Dva milióny korun jako příspěvek festivalu Smetanova Litomyšl a příslib účasti švédské ministryně kultury – to je výsledek jednání vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka (KDU-ČSL) a ministra kultury Václava Jehličky. Hovořili o podpoře nadcházejícího 51. ročníku prestižního hudebního festivalu.
"Určitě to výrazně napomůže tomu, aby příští ročník světového festivalu měl důstojnou formu. Festival bude také úzce propojen s předsednictvím České republiky v radě EU v příštím roce. Rádi bychom tu totiž předali pomyslné žezlo Švédsku, které nás vystřídá a bude Unii předsedat v druhé polovině roku," řekl Právu Línek.
Jen částečně se tak zatím splnil sen starosty Litomyšle Michala Kortyše (ODS), že na vyvrcholení příští Smetanovy Litomyšle přijede švédská královská rodina.
Symbolicky by tak vzdala hold skladateli, který roky ve Švédsku tvořil, a zároveň by také Česko předalo této skandinávské zemi štafetu předsedající země Evropské unie.

Regionální mutace| Právo – Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz