Filharmonici doprovodí Dagmar Peckovou

Search
Close this search box.

 

16.6.2011 Právo str. 11 Východní Čechy
(ner)

PARDUBICE – Komorní filharmonie Pardubice vystoupí celkem čtyřikrát na letošním, 53. ročníku mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl. Dnes doprovodí pod taktovkou dirigenta Vojtěcha Spurného mezzosopranistku Dagmar Peckovou v pořadu nazvaném Dagmar Pecková – na cestě. Pěvkyně si pro své příznivce připravila výběr z písňových cyklů a árie z oper, které interpretovala ve své profesionální kariéře na mnoha pódiích doma i ve světě.
Na dalších koncertech, v sobotu a v neděli 25. a 26. června (v kapitulním chrámu Povýšení sv. Kříže v Litomyšli a v arciděkanském kostele Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi), uvedou pardubičtí filharmonici dílo Petra Ebena – Koncert pro varhany a orchestr č. 1 Symphonia gregoriana. Jako sólistka se představí varhanice Eva Bublová.
Ve čtvrtek 30. června zavítají filharmonikové do Smetanova domu v Litomyšli, kde společně s herci Východočeského divadla uvedou hru Petera Shaffera Amadeus. V hlavních rolích se představí Josef Vrána, Ladislav Špiner a Petra Tenorová. Režii má Michael Tarant, za dirigentským pultem bude Marko Ivanović.

Regionální mutace| Právo – Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz