Filharmonie v Kutné Hoře a Litomyšli

Search
Close this search box.

 

10.6.2011 Hradecký deník str. 12 Kultura východní Čechy
(red)

 

Pardubice/Kutná Hora – Pardubické filharmoniky dnes čeká koncert na čtvrtém ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora 2011.
V chrámu svatého Barbory zazní program výhradně ze skladeb Ludwiga van Beethovena. V Koncertu pro klavír a orchestr D dur op. 61 se jako sólista představí německý klavírista Konstantin Lifschitz. Toto provedení je posluchačská rarita, neboť se jedná o houslový koncert v autorově úpravě.
Další skladbou večera bude Koncert pro klavír, housle, violoncello a orchestr op. 56, ve kterém kromě Konstantina Lifchnitze přednesou sólové party houslista Daishin Kashimoto a violoncellista Jiří Bárta. Dirigentské taktovky se ujme šéfdirigent pardubické Komorní filharmonie Marko Ivanović.
Mnoho abonentů pardubického orchestru využilo nabídky poslechnout si „svou" filharmonii i mimo domácí pódium a pojedou na koncert do Kutné Hory také, a to v hojném počtu. Mnozí z nich se do tohoto krásného města navíc dopraví zdarma autobusem zajištěným Komorní filharmonií.

Filharmonici si zahrají i s Peckovou

Do konce sezony vystoupí ještě Komorní filharmonie na letošním 53. ročníku Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl, a to celkem čtyřikrát. Ve čtvrtek 16. června bude v pořadu nazvaném Dagmar Pecková – na cestě doprovázet tuto světoznámou mezzosopranistku, v sobotu a v neděli 25. a 26. června v Kapitulním chrámu Povýšení svatého Kříže v Litomyšli a v Arciděkanském kostele Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi uvede dílo Petra Ebena, které zaznělo letos také při abonentních koncertech v Pardubicích Koncert pro varhany a orchestr č. 1 Symphonia gregoriana. Jako sólistka se představí varhanice Eva Bublová.
Do programu těchto dvou koncertů je zařazena také árie Chvalte Boha silného na česká slova Žalmu 150 Jana Dismase Zelenky. K interpretaci tohoto díla pozvali pořadatelé předního českého barytonistu Romana Janála. Komorní filharmonii Pardubice bude řídit Marek Štilec.

Ve Smetanově domě doprovodí Amadea

Ve čtvrtek 30. června zavítají pardubičtí filharmonikové i do Smetanova domu v Litomyšli, kde společně s herci Východočeského divadla Pardubice uvedou slavnou hru Petera Shaffera Amadeus. V hlavních rolích se představí Josef Vrána, Ladislav Špiner a Petra Tenorová. Režie se ujal Michael Tarant a dirigovat bude Marko Ivanović.

Region| Východní Čechy
Publikováno| Hradecký deník; Kultura východní Čechy; 12
Publikováno| Krkonošský deník; Kultura východní Čechy; 12
Publikováno| Chrudimský deník; Kultura východní Čechy; 12
Publikováno| Jičínský deník; Kultura východní Čechy; 12
Publikováno| Náchodský deník; Kultura východní Čechy; 12
Publikováno| Svitavský deník; Kultura východní Čechy; 12
Publikováno| Orlický deník; Kultura východní Čechy; 12
Publikováno| Rychnovský deník; Kultura východní Čechy; 12
Publikováno| Pardubický deník; Kultura východní Čechy; 12
ID| 22b550be-5fcc-44ac-a22c-b85d0fba9497

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz