Havel, Carmen, Titanic. Divadla z Brna míří na festivaly

Search
Close this search box.

4.7.2016    Brněnský deník    str. 13   zábava v čr a na jižní Moravě MARKÉTA STULÍROVÁ   

Také letošní léto, kdy jsou kamenná divadla v Brně zavřená, vyráží vybrané soubory hostovat do jiných měst a do zahraničí.

 

Brno – Na cesty se už vydala Janáčkova opera, Městské divadlo vypluje teprve v srpnu. S Titanicem. Deník Rovnost přibližuje nejvýznamnější letní výjezdy brněnských scén.

            Sérii plánovaných hostování otevřelo uplynulý víkend Národní divadlo Brno. Na Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl vyjel soubor Janáčkovy opery, který v rodišti skladatele Bedřicha Smetany uvedl jeho šestou operu Hubička. A poté také populární Carmen s Atalou Schöck a Lucianem Mastroem v hlavních rolích. Obě představení byla vyprodaná. „V srpnu se Mahenova činohra účastní festivalu Znojmo žije divadlem,“ podotkla mluvčí Mahenovy činohry Eva Kašpárková.

            Také Divadlo Husa na provázku má letos výjezdů jen minimum. „Zájezdy máme tři, jeden v srpnu na festival Ejhle, loutka! v Žamberku – s představením Laurel, Hardy a ti druzí a jeden s představením Dášeňka aneb Psí kusy – Haf! do Valtic. Ten nejdůležitější ale bude 28. července, kdy jedeme na Letní filmovou školu do Uherského Hradiště,“ uvedla mluvčí Provázku Alžběta Nagyová. Upřesnila, že na Letní škole divadlo vystoupí u příležitosti doprovodného programu.

„Nastíníme tam, jak bude vypadat říjnové scénické čtení hry Václava Havla Zítra to spustíme, které má brněnskou premiéru v rámci festivalu Málo bylo Havla. V Uherském Hradišti budou diváci přítomni první čtené zkoušky tohoto čtení,“ dodala Nagyová.

            Městské divadlo Brno hraje 22. a 23. července na letním Festivale de Wiltz, kam přiveze muzikál Chicago. Ve švýcarském městě Lugano se pak soubor bude v srpnu podílet na německo-italském nastudování muzikálu Titanic.

 

Foto popis| CARMEN. Opera Carmen vycestovala do Litomyšle.

Foto autor| Foto: NdB

Region| Jižní Morava

Publikováno| Brněnský deník; zábava v čr a na jižní moravě; 13

Publikováno| Vyškovský deník; zábava v čr a na jižní moravě; 13

Publikováno| Břeclavský deník; zábava v čr a na jižní moravě; 13

Publikováno| Blanenský deník; zábava v čr a na jižní moravě; 13

Publikováno| Hodonínský deník; zábava v čr a na jižní moravě; 13

Publikováno| Znojemský deník; zábava v čr a na jižní moravě; 13

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz