58. ročník / Smetanova Litomyšl

navigace
Průběh ročníku
Program ročníku
Tiskoviny
Fotografie
kompletní přehled ročníků Smetanovy Litomyšle
Méně...

Program ročníku

Čtvrtek 9. června

20.00, Zámecké nádvoří
Slavnostní zahajovací koncert
Marie Fajtová – soprán

Dvořákovo trio: Ivo Kahánek, Jan Fišer, Tomáš Jamník

PKF – Prague Philharmonia

dirigent Petr Altrichter

Úterý 31. května

21.00, Zámecké nádvoří
Giuseppe Verdi: La Traviata
Violetta Valéry Simona Houda Šaturová
Alfredo Germont Aleš Briscein
Giorgio Germont Roman Janál
Flora Kateřina Jalovcová
Anna Yvona Škvárová
Gaston Václav Lemberk
Baron Aleš Hendrych
Markýz Zdeněk Plech
Doktor Oleg Korotkov

Orchestr Národního divadla, Sbor Opery Národního divadla, Balet Opery Národního divadla, Režie Jana Kališová, Dirigent Jaroslav Kyzlink

Středa 1. června

17.00, Zámecké nádvoří
Antonín Dvořák: Čert a Káča
Káča Kateřina Jalovcová
Ovčák Jirka Jaroslav Březina
Čert Marbuel František Zahradníček
Kněžna Jitka Svobodová
Lucifer Zdeněk Plech

Orchestr Národního divadla, Sbor Opery Národního divadla, Balet Opery Národního divadla, Scéna a kostýmy Adolf Born, Režie Marián Chudovský, Dirigent Jan Chalupecký

21.30, Kapitulní chrám Povýšení sv. Kříže
Chrámové nokturno - Exaltatio
Eva Bublová – varhany

Ženský vokální soubor Tiburtina Ensemble
umělecká vedoucí Barbora Kabátková

Čtvrtek 2. června

21.00, Zámecké nádvoří
Leonard Bernstein: MASS
Vojtěch Dyk

Street Chorus
sbormistr Michaela Rosza Růžičková

chlapecký sbor Pueri Gaudentes
sbormistr Zdena Součková

Orchestr MASS
režie a scénografie Šimon a Michal Cabani
dirigent Oskar Rozsa

Sobota 4. června

20.30, Zámecké nádvoří
Dagmar Pecková & Kurt Weill - Cabaret Epoque
Dagmar Pecková – mezzosoprán

Jiří Hájek – zpěv

Marta Trpišovská – tanec a choreografie
Michael Vodenka – tanec a choreografie

Epoque Orchestra

Miroslav Hloucal Jazz Band

dirigent, klavír Jan Kučera

Neděle 5. června

17.00, Zámecké nádvoří
#ujizdimNaSmetance
En.dru - průvodní slovo, beatbox vocal
Monika Bagárová - zpěv

Filharmonie Brno
dirigent Pavel Šnajdr

Pondělí 6. června

19.30, Zámecké nádvoří
Trojhvězdí vídeňských klasiků
Barbora Perná – soprán
Alžběta Vomáčková – mezzosoprán
Josef Moravec – tenor
Marián Krejčík – bas

Český filharmonický sbor Brno
sbormistr Petr Fiala

Česká Sinfonietta
dirigent Radek Baborák

Úterý 7. června

21.00, Zámecké nádvoří
Barocco & Carmina Burana
Sbor Národního divadla moravskoslezského Ostrava
sbormistr Jurij Galatenko

dirigent Marek Prášil

Středa 8. června

15.00, Zámecká jízdárna
Italské listy
umělecký přednes Zdeněk Rumpík

Sexteto českých filharmoniků:
Bohuslav Matoušek a Ota Bartoš –housle, Jaroslav Pondělíček a Jan Šimon – viola, František Host a Josef Špaček – violoncello

21.00, Zámecké nádvoří
Bedřich Smetana: Braniboři v Čechách
Soubor opery Národního divadla moravskoslezského Ostrava

režie Jiří Nekvasil
dirigent Jakub Klecker

Čtvrtek 9. června

14.30, Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže
Laudate Pueri - Hudba českých piaristů
Stanislava Mihalcová – soprán
Filip Dámec – kontratenor
Ondřej Šmíd – tenor
Michal Krůšek - bas

Pueri Gaudentes
sbormistr Zdena Součková

Capella Regia Praha
umělecký vedoucí a dirigent Robert Hugo

19.30, Zámecké nádvoří
Gustav Mahler: Symfonie tisíců
Magna Peccatrix (Hříšnice) Maida Hundeling
Una poenitentium (Kajícnice) Eva Hornyáková
Mater Gloriosa (Panna Maria) Kateřina Kněžíková
Mulier Samaritana (Samaritánka) Terézia Kružliaková
Maria Aegyptiaca (Marie Egyptská) Veronika Hajnová
Doctor Marianus Daniel Frank
Pater Ecstaticus Anton Keremidtchiev
Pater Profundus Peter Mikuláš

Kühnův dětský sbor, sbormistr Jiří Chvála, Český filharmonický sbor Brno, sbormistr Petr Fiala, Pěvecký sbor města Bratislavy, sbormistr Ladislav Holásek, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, dirigent Ondrej Lenárd

Úterý 31. května

21.00, Zámecké nádvoří
Na hranách stylů - Aneta Langerová - Na Radosti
Aneta Langerová – zpěv, akustická kytara, klavír, aranže

Jakub Zitko – klavír, zpěv, instrumentace a orchestrální aranžmá

Jakub Vejnar – baskytara, elektrický kontrabas

Chapman Stick, Ludvík Kulich – akustická kytara, zpěv

Martin Kopřiva – bicí nástroje, perkuse

Adam Koller – bicí nástroje, perkuse

Dorota Barová – violoncello, zpěv

Veronika Vališová – housle

Vladan Malinjak – viola

Symfonický orchestr Českého rozhlasu

dirigent Martin Kumžák

Středa 1. června

20.00, Zámecká jízdárna
Jiří Bárta uvádí Eben trio
Eben Trio – Terezie Fialová – klavír, Roman Patočka – housle, Jiří Bárta – violoncello, Karel Untermüller j.h. – viola

Čtvrtek 2. června

19.30, Smetanův dům
Věra Mašková: Hej, Mistře!
Komorní orchestr Bona Nota
Dětský folklorní soubor Radost Pardubice, umělecká vedoucí Jitka Vítková
Východočeské divadlo Pardubice, režie Michael Tarant

21.00, Zámek Nové Hrady
Večer na zámku v Nových Hradech - František Antonín Míča: Operosa terni Colossi Moles
Ensemble Damian
umělecký vedoucí, dirigent Tomáš Hanzlík

Pátek 3. června

21.00, Zámek Nové Hrady
Večer na zámku v Nových Hradech - František Antonín Míča: Operosa terni Colossi Moles
Ensemble Damian
umělecký vedoucí, dirigent Tomáš Hanzlík

21.00, Zámecké nádvoří
Charles Gounod: Romeo a Julie
Julie - Jana Šrejma Kačírková
Romeo - Martin Šrejma

Sólisté Národního divadla v Praze, Orchestr a Sbor Státní opery, režie Sláva Daubnerová, dirigent Marco Guidarini

Sobota 4. června

21.00, Zámek Nové Hrady
Večer na zámku v Nových Hradech - František Antonín Míča: Operosa terni Colossi Moles
Ensemble Damian
umělecký vedoucí, dirigent Tomáš Hanzlík

21.00, Zámecké nádvoří
Vincenzo Bellini: Norma
Norma - Marie Fajtová
Adalgisa - Jana Horáková Levicová
Pollione - Timothy Richards
Oroveso - Jiří Sulženko
Flavio - Václav Cikánek
Clotilda - Sylva Čmugrová

Sólisté Národního divadla v Praze, Orchestr a Sbor Státní opery

režie Tomo Sugao
dirigent Enrico Dovico

Neděle 5. června

20.00, Zámecké nádvoří
Galakoncert - Hvězdy operního nebe Celine Byrne & Gaston Rivero
Celine Byrne – soprán
Gaston Rivero – tenor

Symfonický orchestr Hl. města Prahy FOK, dirigent Ondrej Lenárd

21.00, Zámek Nové Hrady
Večer na zámku v Nových Hradech - František Antonín Míča: Operosa terni Colossi Moles
Ensemble Damian
umělecký vedoucí, dirigent Tomáš Hanzlík

Pondělí 6. června

20.15, Zámecké nádvoří
Sólo pro 100 smyčců
Spojené smyčcové sekce Janáčkovy filharmonie Ostrava, Moravské filharmonie Olomouc a Komorní filharmonie Pardubice, dirigent Leoš Svárovský

Úterý 7. června

20.30, Zámecké nádvoří
Koncert na přání - Proměny
Čechomor - František Černý, Karel Holas, Radek Pobořil, Michal Pavlík, Taras Voloshchuk, Lukáš Pavlík, Lenka Dusilová j.h.

Janáčkova filharmonie Ostrava
dirigent Jan Kučera

Středa 8. června

20.30, Zámecké nádvoří
Koncert na přání - Proměny
Čechomor - František Černý, Karel Holas, Radek Pobořil, Michal Pavlík, Taras Voloshchuk, Lukáš Pavlík, Lenka Dusilová j.h.

Janáčkova filharmonie Ostrava
dirigent Jan Kučera

Čtvrtek 9. června

19.30
Externí koncert ve Svitavách
Komorní orchestr Leopoldinum Wroclaw

umělecký vedoucí Christian Danowicz

Úterý 31. května

19.30, Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže
Ensemble Berlin Prag
Ensemble Berlin Prag:
Dominik Wollenweber – hoboj, anglický roh, Vilém Veverka – hoboj, Mor Biron - fagot, Barbara Maria Willi - cembalo, Ulrich Wolff – kontrabas

Pátek 1. července

21.00, Zámecké nádvoří
Bedřich Smetana: Hubička
Vendulka - Pavla Vykopalová
Lukáš - Petr Levíček
Paloucký - Jan Šťáva
Tomeš - Svatopluk Sem
Martinka - Jana Hrochová
Barče - Martina Králíková
Matouš - David Nykl

Sólisté, sbor a orchestr Janáčkovy opery Národního divadla Brno, choreografie Laďka Košíková, režie Linda Keprtová, dirigent Jakub Klecker

Sobota 2. července

16.00, Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže
Carolus IV. - Rex et Imperator
Schola Gregoriana Pragensis: Hasan El-Dunia, Ondřej Maňour, Michal Medek, Martin Prokeš, Stanislav Předota, Marek Šulc, Michal Mačuha, umělecký vedoucí David Eben

zvláštní host programu Hana Blažíková - soprán, gotická harfa

Jakub Kydlíček - zobcové flétny

Jakub Eben - bicí

21.00, Zámecké nádvoří
Georges Bizet: Carmen
Carmen Pavla Vykopalová
Don José Luciano Mastro
Escamillo Svatopluk Sem

Sólisté, Sbor a orchestr Janáčkovy opery Národního divadla Brno, režie - Tomáš Pilař, dirigent - Ondrej Olos

V tomto ročníku se konaly tyto akce:

#ujizdimNaSmetance      15. 6. 2016 / 17:00
Antonín Dvořák: Čert a Káča      11. 6. 2016 / 17:00
Barocco & Carmina Burana      17. 6. 2016 / 21:00
Bedřich Smetana: Braniboři v Čechách      18. 6. 2016 / 21:00
Bedřich Smetana: Hubička      1. 7. 2016 / 21:00
Carolus IV. - Rex et Imperator      2. 7. 2016 / 16:00
Charles Gounod: Romeo a Julie      23. 6. 2016 / 21:00
Chrámové nokturno - Exaltatio      11. 6. 2016 / 21:30
Dagmar Pecková & Kurt Weill - Cabaret Epoque      14. 6. 2016 / 20:30
Ensemble Berlin Prag      30. 6. 2016 / 19:30
Externí koncert ve Svitavách      29. 6. 2016 / 19:30
Georges Bizet: Carmen      2. 7. 2016 / 21:00
Giuseppe Verdi: La Traviata      10. 6. 2016 / 21:00
Gustav Mahler: Symfonie tisíců      19. 6. 2016 / 19:30
Italské listy      18. 6. 2016 / 15:00
Jiří Bárta uvádí Eben trio      21. 6. 2016 / 20:00
Joseph Haydn: Missa Sancti Bernardi      3. 7. 2016 / 13:30
Koncert na přání - Proměny      27. 6. 2016 / 20:30
Koncert na přání - Proměny      28. 6. 2016 / 20:30
Laudate Pueri - Hudba českých piaristů      19. 6. 2016 / 14:30
Leonard Bernstein: MASS      12. 6. 2016 / 21:00
Slavnostní zahajovací koncert      9. 6. 2016 / 20:00
Sólo pro 100 smyčců      26. 6. 2016 / 20:15
Trojhvězdí vídeňských klasiků      16. 6. 2016 / 19:30
Večer na zámku v Nových hradech      23. 6. 2016 / 21:00
Velké finále      3. 7. 2016 / 19:30
Věra Mašková: Hej, Mistře!      22. 6. 2016 / 19:30
Vincenzo Bellini: Norma      24. 6. 2016 / 21:00
Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2022
Designed by: wwworks.cz