59. ročník / Smetanova Litomyšl

navigace
Průběh ročníku
Program ročníku
Tiskoviny
Fotografie
kompletní přehled ročníků Smetanovy Litomyšle
Méně...

Program ročníku

Úterý 6. června

19.00, Zámecké nádvoří
Slavnostní zahajovací koncert
Josef Špaček – housle

Česká filharmonie

dirigent Semjon Byčkov

Středa 7. června

15.00, Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže
Houston Symphony Chorus
Václav Polívka – kontratenor
Lucie Vagenknechtová – soprán
Stanislava Jirků – mezzosoprán
Richard Samek – tenor
Daniel Klánský – bas
Houston Symphony Chorus
Sbormistr Betsy Cook Weber
Komorní filharmonie Pardubice
Dirigent Marek Štilec

20.00, Zámecké nádvoří
Galakoncert - Návštěva ve Vídeňské státní opeře
Valentina Nafornita – soprán
Rachel Frenkel – mezzosoprán
Adam Plachetka – baryton
PKF – Prague Philharmonia
Dirigent Guillermo García Calvo

Čtvrtek 8. června

15.00, Zámecká jízdárna
Anglické listy
Jan Šťastný – umělecký přednes
Parnas Ensemble
Umělecký vedoucí Jan Nykrýn

19.30, Zámecké nádvoří
Poznaňská filharmonie
Aleksandra Kubas-Kruk – soprán
Agnieszka Rehlis – mezzosoprán
Robert Gierlach – bas
Český filharmonický sbor Brno, sbormistr Petr Fiala
Poznaňská filharmonie
Dirigent Marek Pijarowski

Pátek 9. června

20.00, Zámecké nádvoří
20. Koncert na přání - Vojtěch Dyk & The Puppini Sisters & B-Side Band
The Puppini Sisters – Emma Smith, Kate Mullins, Marcella Puppini
Vojtěch Dyk
B-Side Band, bandleader Josef Buchta

Čtvrtek 1. června

19.30, Zámecká jízdárna
Afflatus Quintet
Afflatus Quintet
Roman Novotný – flétna • Jana Brožková – hoboj • Vojtěch Nýdl – klarinet • Ondřej Roskovec – fagot • Radek Baborák – lesní roh
Petr Valášek – basklarinet j.h.

21.00, Zámek Nové Hrady
Večer na zámku v Nových Hradech - Georg Friedrich Händel: Aci, Galatea e Polifemo
Aci: Michaela Kušteková-Popik
Galatea: Markéta Cukrová
Polifemo: Ivo Hrachovec

Concerto Aventino
Režie Lapidario del Sgnr. Haendel - Magdalena Švecová
Režie představení - Dominik Beneš
Dirigent - Jakub Kydlíček

Pátek 2. června

19.30, Kapitulní chrám Povýšení sv. Kříže
Jaroslav Tůma: Moje vlast
Jaroslav Tůma – varhany

21.00, Zámek Nové Hrady
Večer na zámku v Nových Hradech - Georg Friedrich Händel: Aci, Galatea e Polifemo
Aci: Michaela Kušteková-Popik
Galatea: Markéta Cukrová
Polifemo: Ivo Hrachovec

Concerto Aventino
Režie Lapidario del Sgnr. Haendel - Magdalena Švecová
Režie představení - Dominik Beneš
Dirigent - Jakub Kydlíček

Sobota 3. června

21.00, Zámek Nové Hrady
Večer na zámku v Nových Hradech - Georg Friedrich Händel: Aci, Galatea e Polifemo
Aci: Michaela Kušteková-Popik
Galatea: Markéta Cukrová
Polifemo: Ivo Hrachovec

Concerto Aventino
Režie Lapidario del Sgnr. Haendel - Magdalena Švecová
Režie představení - Dominik Beneš
Dirigent - Jakub Kydlíček

21.00, Zámecké nádvoří
Gioacchino Rossini: Lazebník sevillský!!!
Soubor opery Národního divadla moravskoslezského Ostrava
Režie Ondřej Havelka
Dirigent Marko Ivanović

Neděle 4. června

15.00, Zámecká jízdárna
Kdo v zlaté struny zahrát zná
Jana Boušková – harfa
Richard Novák – bas

21.00, Zámek Nové Hrady
Večer na zámku v Nových Hradech - Georg Friedrich Händel: Aci, Galatea e Polifemo
Aci: Michaela Kušteková-Popik
Galatea: Markéta Cukrová
Polifemo: Ivo Hrachovec

Concerto Aventino
Režie Lapidario del Sgnr. Haendel - Magdalena Švecová
Režie představení - Dominik Beneš
Dirigent - Jakub Kydlíček

21.00, Zámecké nádvoří
Bedřich Smetana: Tajemství
Soubor opery Národního divadla moravskoslezského Ostrava
Režie Tomáš Studený
Dirigent Jakub Klecker

Pondělí 5. června

15.00, Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže
Pocta slovanské duši
Ingenium Ensemble
Zala Strmole – soprán
Mirjam Strmole – mezzosoprán
Blaž Strmole, Domen Anžlovar – tenor
Matjaž Strmole – baryton
Jan Kuhar – bas

19.30, Zámecké nádvoří
Fantastická Česká Sinfonietta
Julian Steckel – violoncello
Česká Sinfonietta
Dirigent Radek Baborák

Úterý 6. června

19.30, Zámecké nádvoří
100 Tagú Cigányzenekar Budapest
100 Tagú Cigányzenekar Budapest (Budapešťský cikánský symfonický orchestr)
Umělecký vedoucí József Lendvai Csócsi

Středa 7. června

19.30, Zámecké nádvoří
Shlomo Mintz & Filharmonie Brno
Shlomo Mintz – housle
Filharmonie Brno
Dirigent Tomáš Netopil

Čtvrtek 8. června

19.30, Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže
Hommage á Bach
Gabriela Eibenová – soprán
Martina Bernášková – flétna
Ensemble Inégal
Adam Viktora – varhany, cembalo, umělecký vedoucí

Pátek 9. června

19.30
Monteverdiana
Hana Blažíková, Barbora Kabátková – soprán
Daniela Čermáková – alt
Vojtěch Semerád, Tomáš Lajtkep – tenor
Jaromír Nosek – bas
Cappella Mariana, umělecké vedení Vojtěch Semerád

Středa 31. května

14.00, Smetanův dům
Rusalenka
Rusalka: Šárka Stejskalová
Princ: Martin Vydra
Vodník: Michael Kubička
Ježibaba: Tereza Papoušková

Sólisté, soubor a orchestr Dětské opery Praha
Režie Jiřina Marková Krystlíková
Dirigent Jan Chalupecký

18.00, Smetanův dům
Rusalenka
Rusalka: Šárka Stejskalová
Princ: Martin Vydra
Vodník: Michael Kubička
Ježibaba: Tereza Papoušková

Sólisté, soubor a orchestr Dětské opery Praha
Režie Jiřina Marková Krystlíková
Dirigent Jan Chalupecký

21.00, Zámecké nádvoří
Valmont
Libreto Zdeněk Prokeš, Libor Vaculík
Hudba Franz Schubert, Pēteris Vasks
Choreografie a režie Libor Vaculík
Soubor Baletu Národního divadla Praha

Sobota 1. července

15.30, Zámecké nádvoří
Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta
Mařenka: Alžběta Poláčková / Petra Alvez Šimková
Jeník: Jaroslav Březina / Peter Berger
Kecal: Zdeněk Plech / Jiří Sulženko
Vašek: Václav Lemberk

Režie Magdalena Švecová
Dirigent Jaroslav Kyzlink
Orchestr Národního divadla Praha
Sbor Národního divadla Praha
Spoluúčinkuje Divadlo Continuo pod vedením uměleckého vedoucího Pavla Štourače, tanečníci a členové Kühnova dětského sboru

21.00, Zámecké nádvoří
Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta
Mařenka: Alžběta Poláčková / Petra Alvez Šimková
Jeník: Jaroslav Březina / Peter Berger
Kecal: Zdeněk Plech / Jiří Sulženko
Vašek: Václav Lemberk

Režie Magdalena Švecová
Dirigent Jaroslav Kyzlink
Orchestr Národního divadla Praha
Sbor Národního divadla Praha
Spoluúčinkuje Divadlo Continuo pod vedením uměleckého vedoucího Pavla Štourače, tanečníci a členové Kühnova dětského sboru

Neděle 2. července

11.00, Smetanův dům
Bedřich No. 1
Petr Kadlec – průvodní slovo
Komorní filharmonie Pardubice
Dirigent Marko Ivanović

13.30, Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže
Jan Václav Stamic: Missa Solemnis
Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice, sbormistr Tomáš Židek
Smíšený sbor Continuo Pardubice, sbormistr Lucie Gregorovič Fárová
Čeští komorní sólisté Brno, umělecký vedoucí Ivan Matyáš
Dirigent Tomáš Židek

17.30, Zámecké nádvoří
Hommage á Jazz - Arturo Sandoval
Arturo Sandoval – trubka (desetinásobný vítěz cen GRAMMY)
Michaela Šrůmová – soprán
Kühnův smíšený sbor, sbormistr Marek Vorlíček
Smíšený pěvecký sbor KOS Pedagogické školy Litomyšl, sbormistr Milan Motl
Komorní sólisté Karla Růžičky
Symfonický orchestr Hl. města Prahy FOK
Dirigent Jan Kučera

21.30, Zámecká jízdárna
Arturo Sandoval - Jam Session
Arturo Sandoval – trubka (desetinásobný vítěz cen GRAMMY)
Jan Kučera – klavír
Miroslav Hloucal – trubka
Tomáš Baroš – kontrabas
a další hosté…

Pondělí 3. července

19.30, Zámecká jízdárna
Dagmar Pecková Gypsy
Dagmar Pecková – mezzosoprán
Olga Šroubková – housle
Miroslav Sekera – klavír

Úterý 4. července

21.00, Zámecké nádvoří
Amilcare Ponchielli: La Gioconda
La Gioconda: Csilla Boross j. h.
Enzo Grimaldo: Sung Kyu Park j. h.

Režie Tomáš Pilař
Dirigent Jaroslav Kyzlink
Sólisté, sbor a orchestr Janáčkovy opery Národního divadla Brno

Středa 5. července

11.00, Zámecká jízdárna
Příběhy v tónině života
Jiří Vejvoda
Ivo Kahánek – klavír

21.00, Zámecké nádvoří
Oskar Nedbal: Polská krev
Jan Zaremba, statkář: Jan Šťáva
Helena: Andrea Široká
Hrabě Boleslav Baraňski: Jaroslav Březina j. h.
Bronio z Popielů: Petr Levíček
Wanda Kwasiňská: Marta Reichelová

Režie Tomáš Pilař
Dirigent Jakub Klecker
Sólisté, sbor a orchestr Janáčkovy opery Národního divadla Brno

V tomto ročníku se konaly tyto akce:

100 Tagú Cigányzenekar Budapest      26. 6. 2017 / 19:30
Afflatus Quintet      21. 6. 2017 / 19:30
Amilcare Ponchielli: La Gioconda      4. 7. 2017 / 21:00
Anglické listy      18. 6. 2017 / 15:00
Arturo Sandoval - Jam Session      2. 7. 2017 / 21:30
Bedřich No. 1      2. 7. 2017 / 11:00
Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta      1. 7. 2017 / 15:30
Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta      1. 7. 2017 / 21:00
Bedřich Smetana: Tajemství      24. 6. 2017 / 21:00
Dagmar Pecková Gypsy      3. 7. 2017 / 19:30
Fantastická Česká Sinfonietta      25. 6. 2017 / 19:30
Gioacchino Rossini: Lazebník sevillský!!!      23. 6. 2017 / 21:00
Hommage á Bach      28. 6. 2017 / 19:30
Hommage á Jazz - Arturo Sandoval      2. 7. 2017 / 17:30
Houston Symphony Chorus      17. 6. 2017 / 15:00
Jan Václav Stamic: Missa Solemnis      2. 7. 2017 / 13:30
Jaroslav Tůma: Moje vlast      22. 6. 2017 / 19:30
Kdo v zlaté struny zahrát zná      24. 6. 2017 / 15:00
Monteverdiana      29. 6. 2017 / 19:30
Oskar Nedbal: Polská krev      5. 7. 2017 / 21:00
Pocta slovanské duši      25. 6. 2017 / 15:00
Poznaňská filharmonie      18. 6. 2017 / 19:30
Příběhy v tónině života      5. 7. 2017 / 11:00
Rusalenka      30. 6. 2017 / 14:00
Rusalenka      30. 6. 2017 / 18:00
Shlomo Mintz & Filharmonie Brno      27. 6. 2017 / 19:30
Slavnostní zahajovací koncert      16. 6. 2017 / 19:00
Valmont      30. 6. 2017 / 21:00
Velké finále - Va, pensiero      6. 7. 2017 / 19:30
Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2022
Designed by: wwworks.cz