62. ročník / Smetanova Litomyšl

navigace
Průběh ročníku
Program ročníku
Tiskoviny
Fotografie
kompletní přehled ročníků Smetanovy Litomyšle
Méně...

Program ročníku

Čtvrtek 2. července

20.00, Smetanův dům
Zahajovací koncert - Pocta Smetanovi
Kateřina Kněžíková – soprán
Pavel Černoch – tenor
Adam Plachetka – baryton | rezidenční umělec Smetanovy Litomyšle
David Švec – klavír
Ivo Kahánek & Jan Simon – klavír
Pavel Haas Quartet: Veronika Jarůšková – housle • Marek Zwiebel – housle • Pavel Nikl – viola • Peter Jarůšek – violoncello

Pátek 3. července

17.00, Zámecké divadélko
Bedřich & Frederyk
Marek Kozák – klavír

17.00, Smetanův dům
Recitál Pavla Černocha
Pavel Černoch – tenor
David Švec – klavír

20.00, Zámecké nádvoří
Na hranách stylů - Crossover summer night
Ondřej Ruml – zpěv, looper
Radek Baborák – lesní roh
Jan Kučera – klavír
Epoque Quartet: David Pokorný – 1. housle • Vladimír Klánský – 2. housle • Vladimír Kroupa – viola • Vít Petrášek – violoncello

Sobota 4. července

11.00
Mattinata s Radkem Baborákem
Radek Baborák – lesní roh

17.00, Zámecké divadélko
Bedřich & Fryderyk
Marek Kozák – klavír

20.00, Zámecké nádvoří
4 sóla pro pana Bacha
Jiří Bárta – violoncello
Lukáš Klánský – klavír
Jana Boušková – harfa
Jiří Vodička – housle

Neděle 5. července

17.30, Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže
Martinů Voices
Ondřej Holub – tenor
Jakub Fišer – housle
Jiří Pinkas – viola
Petr Malíšek – violoncello
Daniela Valtová-Kosinová – varhany
Komorní sbor Martinů Voices
dirigent Lukáš Vasilek

20.00, Zámecké nádvoří
Česká Sinfonietta
Česká Sinfonietta
dirigent, lesní roh Radek Baborák

22.30, Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže
Nokturno Václavy Krejčí Houskové
Václava Krejčí Housková – mezzosoprán
Brno Baroque Trio: Zdeněk Svozil – housle • Anežka Kavalírová – violoncello • Martin Hroch – cembalo

Pondělí 6. července

11.00
Mattinata - Sdružení hlubokých žesťů České filharmonie
Robert Kozánek, Lukáš Moťka, Jan Perný, Karel Kučera, Bohumil Tůma – pozouny, Karel Malimánek – tuba

11.00, Zámecká jízdárna
Pavel Šporcl - Kde domov můj
Pavel Šporcl – housle
Pavel Jiříkovský – klavír

14.00, Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže
Collegium 1704 - Voce d'Alliprandi
Collegium 1704
Collegium Vocale 1704
Dirigent Václav Luks

17.30, Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže
Collegium 1704 - Voce d'Alliprandi
Collegium 1704
Collegium Vocale 1704
Dirigent Václav Luks

20.00, Zámecké nádvoří
Pavel Šporcl - Kde domov můj
Pavel Šporcl – housle
Pavel Jiříkovský – klavír

Úterý 7. července

17.00, Zámecké divadélko
Duše raného baroka
Markéta Cukrová – mezzosoprán
Kateřina Ghannudi – barokní harfa
Jan Krejča – theorba

20.00, Zámecké nádvoří
Belfiato Quintet
Belfiato Quintet: Oto Reiprich – flétna • Jan Souček – hoboj • Jiří Javůrek – klarinet • Ondřej Šindelář – fagot • Kateřina Javůrková – lesní roh

Středa 8. července

17.00, Zámecké divadélko
Duše raného baroka
Markéta Cukrová – mezzosoprán
Kateřina Ghannudi – barokní harfa
Jan Krejča – theorba

17.00, Smetanův dům
Pražský filharmonický sbor
Jiří Vejvoda - průvodní slovo
Lenka Navrátilová, Marcel Javorček - klavír
Pražský filharmonický sbor
sbormistr Lukáš Vasilek

20.00, Zámecká jízdárna
Jiří Rajniš & Wihanovo kvarteto
Jiří Rajniš – baryton
Wihanovo kvarteto: Leoš Čepický – housle • Jan Schulmeister – housle • Jakub Čepický – viola • Michal Kaňka – violoncello • Josef Klusoň – viola j.h.

Čtvrtek 9. července

17.00, Kapitulní chrám Povýšení sv. Kříže
Chrámová toccata
Martin Bárta – baryton
Jaroslav Tůma – varhany

20.00, Zámecké nádvoří
Má píseň zas mi láskou zní...
Kateřina Kněžíková – soprán
Adam Plachetka – baryton | rezidenční umělec Smetanovy Litomyšle
Dvořákovo trio: Ivo Kahánek – klavír • Jan Fišer – housle • Tomáš Jamník – violoncello • Jakub Fišer – viola j.h.

22.30
Varhanní nokturno I.
Jaroslav Tůma - varhany

Úterý 30. června

17.00, Kapitulní chrám Povýšení sv. Kříže
Chrámová toccata
Martin Bárta – baryton
Jaroslav Tůma – varhany

20.00, Zámecká jízdárna
Zpívaný a ozvučený zeměpis
Czech Ensemble Baroque Quintet
Umělecká vedoucí Tereza Válková
Soubor historického tance Alla Danza Brno – Baroque
Choreografie František Dofek
Kostýmy Štěpánka Skalická
Czech Ensemble Baroque Orchestra
Dirigent Roman Válek

22.30
Varhanní nokturno II.
Jaroslav Tůma - varhany

Středa 1. července

11.00, Zámecká jízdárna
Mattinata s Martinou Bačovou a Vilémem Veverkou
Martina Bačová – housle
Vilém Veverka - hoboj
Miroslav Sekera - klavír

17.00, Kapitulní chrám Povýšení sv. Kříže
Chrámová toccata
Martin Bárta – baryton
Jaroslav Tůma – varhany

17.00, Zámecké divadélko
Hudební dostaveníčko v zámeckém divadélku
Martina Bačová – housle
Vilém Veverka - hoboj
Miroslav Sekera - klavír

20.00, Zámecká jízdárna
Philharmonia Octet - Obrázky z výstavy
Roman Hoza – baryton
Philharmonia Octet: Vilém Veverka, Monika Fürbach Boušková – hoboje • Karel Dohnal, Irvin Venyš – klarinety • Václav Vonášek, Martin Petrák – fagoty • Ondřej Vrabec, Hana Šuková (Dvořák) – lesní rohy • Petra Malíšková – violoncello j.h. • Marek Švestka – kontrabas j.h.

22.30
Varhanní nokturno III.
Jaroslav Tůma - varhany

V tomto ročníku se konaly tyto akce:

4 sóla pro pana Bacha      4. 7. 2020 / 20:00
Antonín Dvořák: Mše D dur      12. 7. 2020 / 14:00
Bedřich & Frederyk      3. 7. 2020 / 17:00
Bedřich & Fryderyk      4. 7. 2020 / 17:00
Belfiato Quintet      7. 7. 2020 / 20:00
Česká Sinfonietta      5. 7. 2020 / 20:00
Chrámová toccata      9. 7. 2020 / 17:00
Chrámová toccata      10. 7. 2020 / 17:00
Chrámová toccata      11. 7. 2020 / 17:00
Collegium 1704 - Voce d'Alliprandi      6. 7. 2020 / 14:00
Collegium 1704 - Voce d'Alliprandi      6. 7. 2020 / 17:30
Duše raného baroka      7. 7. 2020 / 17:00
Duše raného baroka      8. 7. 2020 / 17:00
Hudební dostaveníčko v zámeckém divadélku      11. 7. 2020 / 17:00
Jiří Rajniš & Wihanovo kvarteto      8. 7. 2020 / 20:00
Má píseň zas mi láskou zní...      9. 7. 2020 / 20:00
Martinů Voices      5. 7. 2020 / 17:30
Mattinata s Radkem Baborákem      4. 7. 2020 / 11:00
Na hranách stylů - Crossover summer night      3. 7. 2020 / 20:00
Nokturno Václavy Krejčí Houskové      5. 7. 2020 / 22:30
Pavel Šporcl - Kde domov můj      6. 7. 2020 / 11:00
Pavel Šporcl - Kde domov můj      6. 7. 2020 / 20:00
Philharmonia Octet - Obrázky z výstavy      11. 7. 2020 / 20:00
Pražský filharmonický sbor      8. 7. 2020 / 17:00
Recitál Pavla Černocha      3. 7. 2020 / 17:00
Varhanní nokturno I.      9. 7. 2020 / 22:30
Varhanní nokturno II.      10. 7. 2020 / 22:30
Varhanní nokturno III.      11. 7. 2020 / 22:30
Velké finále - Čtvero ročních dob      12. 7. 2020 / 20:00
Zahajovací koncert - Pocta Smetanovi      2. 7. 2020 / 20:00
Zpívaný a ozvučený zeměpis      10. 7. 2020 / 20:00
Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2022
Designed by: wwworks.cz