Hudební balíčky

Search
Close this search box.

28.2.2018   Haló noviny   str. 10   Servis, TV programy   (the)    

Program letošního 60. ročníku Národního festivalu Smetanova Litomyšl (SL) se tradičně vyznačuje širokou nabídkou, a to nejen z oblasti operní a koncertní, zpravidla v premiérovém provedení. Festival proběhne od 14. června a potrvá do 7. července. Uskuteční se obvykle každý den, podobně jako předtím také Pražské jaro (PJ). Obě akce se tak pozitivně odlišují například od vnějškově ambiciózního, leč obsahově problémového českokrumlovského Mezinárodního hudebního festivalu, jehož programově i časově omezená struktura se orientuje spíše jen na víkendy a s programovým vymezením.

Letošní 100. výročí vzniku samostatného Československa pochopitelně ovlivnilo celkovou dramaturgickou strukturu SL. Kromě našich klasiků však nepomíjí ani velikány hudby světové, včetně tvorby novodobé. Pražské Národní divadlo například uvede v rámci SL novou inscenaci Smetanovy opery Libuše, brněnský operní ansámbl představí Janáčkovu Její pastorkyňu, na programu jsou i další známá operní díla dalších autorů. Pro děti (samozřejmě i jejich doprovod) je letos připravena také půvabná opera Dítě a kouzla od Maurice Ravela.

Zatímco festival PJ často oslovuje i zahraniční klientelu, litomyšlská událost se dlouhodobě orientuje zejména na posluchače domácí, pocházející z různých vrstev, hledisek posluchačské připravenosti či věku. Edukativní záměry SL jsou dlouhodobě výrazné a přesvědčivé. Přispívají k obecné vzdělanosti publika nejen místního, ale také z přilehlých oblastí.

V posledních letech se setkala s přízní širokých vrstev zájemců možnost přednostního zajištění vstupenek v podobě tzv. »balíčků«, tedy kompletů nabídek především na víkendové, ale i sváteční dny. Nejenže umožňují nákup vstupenek na divácky atraktivní, často vyprodané programy, ale také abonenty finančně zvýhodňují.

»Po dobu čtyřiadvaceti dní konání přinese SL čtyřicet představení a koncertů. Dvanáct z nich, respektive čtrnáct, lze zakoupit přednostně již ode dneška do 6. března prostřednictvím vstupenkových balíčků, a to v síti Ticketportal, on-line na http://www.smetanovalitomysl.cz nebo na tel. 461 616 070,« sdělila nám tisková mluvčí festivalu Jana Bisová. »Letos nabízíme čtyři balíčky, které obsahují pořady jako Balet Gala 60, světovou premiéru Českého poutníka, Verdiho operu Maškarní ples, Janáčkovu Její pastorkyňu, recitál skvělého mexického pěvce Javiera Camarena, ale také tzv. Haydnpass, což je sám o sobě balíček tří koncertů v jednom dni,« doplnila.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz