JE DOHRÁNO! SMETANOVA LITOMYŠL SKONČILA

Search
Close this search box.

8.7.2010 Svitavský deník str. 3 Svitavsko

 

FESTIVAL Smetanova Litomyšl skončil v pondělí externím koncertem v České Třebové. Zatímco dělníci demontují zastřešení nádvoří, jeviště a hlediště, pořadatelé již nyní chystají program na další rok. „Padesátý třetí ročník Smetanovy Litomyšle začne 10. června a lidé zhlédnou zhruba dvacet osm pořadů. Festival se ponese v duchu Mundus Vocalis, nabídne především vokální formy. Diváci se mohou těšit na Turandot nebo Její pastorkyňu.
Opět vystoupí Česká filharmonie a další špičková tělesa. Počítáme i s velkým koncertem Dagmar Peckové, která oslaví padesátiny a navíc si připomene třicet let své pěvecké kariéry," uvedl ředitel festivalu Jan Pikna. Pořadatelé nyní hodnotí uplynulý ročník a podle Jana Pikny vše vyšlo na jedničku.
„Festival navštívilo více než dvacet pět tisíc lidí. Pořady byly divácky velmi úspěšné a většina z nich končila ovacemi vestoje. Přálo nám i počasí, které bylo mimořádně příznivé. Pršelo pouze během jednoho pořadu," dodal Jan Pikna. Letošní festival navštívila i řada osobností z kulturního i politického života.
Více k tématu: svitavsky.denik.cz/smetlitomysl

Foto autor| Foto: Deník/ Iveta Nádvorníková
Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz