Kateřina Kněžíková poprvé s cenou BBC

Search
Close this search box.

WEB, Datum: 25.05.2022, Zdroj: vecerni-praha.cz +1, Autor: redakce, Datum importu: 25.05.2022 12:33, RU/měsíc: 186 253, RU/den: 13 256, AVE: 5 000,00 Kč, Země: Česko, GRP: 0,15, Návštěvy za měsíc: 186 253

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch, Ostatní

Obsahové duplicity: 25.05.2022 – classicpraha.cz

Debutové album sopranistky Kateřiny Kněžíkové Phidylé získalo světovou cenu BBC Music Magazine Award v kategorii „Vocal“.

Kateřina se díky velké pracovní vytíženosti nemohla zúčastnit slavnostního předávání cen, které se uskutečnilo v Londýně.

„Bohužel jsem neměla čas převzít si cenu dříve, ale konečně jsem se dočkala. Produkční mi ji přinesla na focení titulky lifestylových novin What,“ říká Kněžíková, která se momentálně chystá na premiéru Prodané nevěsty. Diář naší nejobsazovanější sopranistky je opravdu plný. Kateřina, pokud nevystupuje, tak zkouší anebo se věnuje svým studentům. „Do konce sezóny mě čeká ještě spoustu vystoupení. Vedle Prodané nevěsty, Rusalka a Carmen. V červnu budu debutovat v Itálii, pod taktovkou Jakuba Hrůši si zazpívám Glagolskou mši s jedním s nejlepších orchestrů světa Orchestra dell’Accademia Nationale di Santa Cecilia v Římě.” Kateřina v příštím měsíci také vydává své již třetí CD s názvem K2, na kterém spolupracuje s harfistkou Kateřinou Englichovou. Koncert a slavnostní křest proběhne 19. června na Festivalu Smetanova Litomyšl.

A jaké to je držet světovou cenu konečně v ruce? „Cena je krásná. Jsem nadšená a mám pochopitelně obrovskou radost. Dnes si vůbec připadám výjimečně. Pro What mě fotí úžasná Lucie Robinson, jsem oblečená do krásných šatů a zdobí mě přenádherné šperky, v hodnotě 5 milionů. Je kolem mě úžasný tým lidí, kteří dbají na to, aby byla práce co nejkvalitněji udělaná. Mám se jako v bavlnce,“ směje se Kateřina.

Sopranistka Kateřina Kněžíková vyhrála cenu světového formátu – v kategorii „Vocal“. BBC Music Magazine Awards jsou vyhrazené pouze klasické hudbě a na rozdíl od většiny jiných prestižních cen zde o vítězi jednotlivých kategorií rozhoduje prostřednictvím internetového hlasování široká veřejnost celého světa.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz