Kerl: konečně s manželkou

Search
Close this search box.

3.7.2007 Svitavský deník str. 1 Titulní strana (mag)3.7.2007 Svitavský deník str. 1 Titulní strana (mag)

Tenorista Torsten Kerl poprvé vystoupil na jevišti Smetanovy Litomyšle s manželkou. Z míry ho nevyvedla Eva Urbanová v hledišti ani indispozice.

Litomyšl/ Závěr 49. ročníku Smetanovy Litomyšle poznamenala indispozice hvězdy galakoncertu Torstena Kerla. Nakonec v neděli vystoupil. Výkon odměnili posluchači ovacemi vestoje.
"Nebylo to jednoduché rozhodnutí. Ve světě je běžné, že vystupující koncert jednoduše zruší a nic neřeší," popisuje zvyklosti charismatický pěvec. Protože má německý tenorista rád široký repertoár, pořadatelé by museli zajistit zpěváky zvlášť na německé, italské a ruské skladby. Ato by samozřejmě bylo velice drahé. Nakonec se dohodli, že vyprodané představení nezruší, ale pouze pozmění program. "I přes hlasový handicap jsem do toho musel jít, protože jsem si sám program vymyslel, navrhl předehry i intermezza," uvádí další důvod, proč před zaplněným hledištěm nakonec vystoupil. V záloze měl náhradníka, člena vídeňské opery, který vyčkával v šatně. Jeho pomoc nakonec nevyužil.
Přítomnost pěvkyně Evy Urbanové talentovaného tenoristu nevyvedla z míry: "Viděl jsem jen její klobouk. Kdyby mi řekli, že mě poslouchají tři tenoři, tak bych byl možná nervózní."
Dominantou jubilejního 50. ročníku bude Smetanova hudba. Na úvod zazní Libuše., Česká filharmonie zahraje Mou vlast a opět přijede Dagmar Pecková.

Foto popis| NĚMECKÝ TENORISTA TORSTEN KERL zvládl pěvecký part na galakoncertu Hvězdy operního nebe, přestože byl hlasově indisponován. "Nechtěl zklamat obecenstvo ani pořadatele," pochválila manžela Elena Batouková, mezzosopranistka ruského původu, která se podílela na závěrečném koncertu.
Foto autor| Foto: Renata Langerová
Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz