Kožená v Litomyšli přemohla svou zdravotní indispozici

Search
Close this search box.

17.6.2009 Chrudimský deník str. 18 Kultura TOMÁŠ DVOŘÁK
Slavná mezzosopranistka na prestižním hudebním festivalu potvrdila, že je extratřídou

Litomyšl/ Druhý nejstarší hudební festival v České republice, prestižní Smetanova Litomyšl, má za sebou jeden z vrcholů letošního ročníku.
Na přehlídku, která si v tomto roce připomíná šedesáté výročí od svého založení, zavítala v pondělí večer jedna z největších hvězd současného světového nebe, mezzosopranistka Magdalena Kožená.
Ta se na festival vrátila po dvanácti letech. "Byli jsme potěšeni, že své vystoupení neodřekla, přestože nepřijela úplně zdráva," konstatoval dramaturg přehlídky Vojtěch Stříteský, jenž do poslední chvíle trnul, jestli komorně laděný písňový večer na druhém zámeckém nádvoří nenaruší nepřízeň počasí.
Nakonec ale všechno dobře dopadlo a návštěvníci festivalu mohli být svědky koncertu, který měl silný emocionální náboj a osobitou atmosféru.
Tu podtrhl také vhodně zvolený program, jenž se náramně hodil do prostředí litomyšlského zámku.
Magdalena Kožená divákům v pořadu nazvaném Lettera Amorosa neboli Milostné dopisy přednesla hudbu italských a španělských skladatelů sedmnáctého století.
Slavná mezzosopranistka bojovala se svou zdravotní indispozicí velmi statečně. Kdyby nebyl její handicap před začátkem programu avizován, možná by ho mnozí návštěvníci ani nepostřehli.
Během pondělního večera v Litomyšli brněnská rodačka předvedla, jak bohaté jsou její výrazové prostředky. Intimní písně dokázala přednést velmi procítěně, ale ve skladbách lehčího rázu zase uměla být i mile rozverná.
Skvělými společníky byli Magdaleně Kožené také členové souboru Private Musicke, jehož uměleckým vedoucím je Pierre Pitzl. Jejich vzájemná libozvučná souhra prostě neměla chybu! Více fotografií z pondělního pořadu najdete na webové adrese www. pardubicky.denik.cz/ smetanovalitomysl

Foto popis| SLAVNÁ MEZZOSPORANISTKA Magdalena Kožená se po dvanácti letech vrátila na prestižní festival Smetanova Litomyšl. Na druhém zámeckém nádvoří vystoupila v pondělí večer.
Foto autor| Foto: Deník/Luboš Jeníček
Region| Východní Čechy
Publikováno| Chrudimský deník; Kultura; 18
Publikováno| Svitavský deník; Kultura; 18
Publikováno| Orlický deník; Kultura; 18
Publikováno| Pardubický deník; Kultura; 18
ID| 991467ce-fb76-4e7b-bf55-70aa0a32a78b

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz