Kolik zpěváků pojme náměstí ve Vysokém Mýtě? Odpoví ZUŠ Open 

Search
Close this search box.

WEB, Datum: 16.05.2023, Zdroj: ČRo – pardubice.cz, Datum importu: 16.05.2023 13:44, RU/měsíc: 525 228, RU/den: 39 562, Rubrika: Hudba, AVE: 10 000,00 Kč, Země: Česko, GRP: 0,44

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch

Je jich asi 500 a chodí na ně 250 000 žáků a studentů. Základní umělecké školy přicházejí se svým tradičním megafestivalem. Už posedmé.

„ZUŠ Open se odehrává v parcích, na náměstích, v kostelech a na řadě dalších veřejných míst. Program je vždy přístupný zdarma. Jsou to koncerty, divadelní, taneční představení, výstavy. Cílem festivalu je představit práci jednotlivých základních uměleckých škol, ale i upozornit na nenahraditelnou roli uměleckého vzdělávání,“ říká ředitelka ZUŠ Vysoké Mýto Iva Vrátilová.

Hodně hudby

Více než polovina zájemců o umění chodí v Česku do hudebních oborů. „My jsme na čtvrtek 25. května k sobě přizvali mateřské, základní i střední školy z Vysokého Mýta a chtěli bychom vytvořit největší sbor. Jako podporu jsme si pozvali písničkáře Michala Horáka. V úterý 23. května bychom chtěli pozvat na naše bubeníky a v pondělí 22. května bude Symfonický rockový večer. Navíc 28. května zveme do areálu zámku v Nových Hradech na bohatý program, na kterém se podílejí základní umělecké školy z Pardubického kraje. Ve stejný den taky ZUŠ Open pomáhá v Neratově.“

Vrátilová přidala pozvánky i z jiných míst: „V Pardubicích se potkají ZUŠ Havlíčkova a Lonkova 29. května na Evoluci tance anebo na projektu Stavíme školu. Třeba letohradská škola hraje a tvoří na svém zámeckém nádvoří.“ K festivalu se připojují i další významné akce – 11. června ZUŠ Open a stipendisté Akademie MenART na festivalu v Heřmanově Městci anebo 30. června absolventi akademie MenART na Smetanově Litomyšli.

Vrcholem ZUŠ Open bude celodenní program v pražském Senátu 3. června. Předcházet mu bude Průvod múz z Loretánského náměstí přes Pražský hrad. Vystoupí přes 600 žáků a pedagogů napříč uměleckými obory z celé republiky. Přehlídku pořádá Nadační fond Magdaleny Kožené.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz