KOMENTÁŘ: Zachraň, vládo, naše trenéry i knihkupce

Search
Close this search box.

WEB , Datum: 02.05.2020 , Zdroj: svitavsky.denik.cz +2 , Strana: 0 , Autor: Iveta Nádvorníková , Celková návštěvnost: 24 111 , Rubrika: Názory z regionu

Obsahové duplicity: 02.05.2020 – Názory z regionu, Svitavský deník 

Sociální sítě jsou plné výzev. Podpoř svého knihkupce, souseda, kadeřníka, trenéra nebo Zachraň hospodu. A tak lidé vyrážejí do obchodů, nakupují knihy, dělají selfíčka v rouškách u regálů, kupují potištěná trička, přispívají do různých sbírek.

„Zachraňují také hiporehabilitaci v Janově, kde už roky jezdí nemocné děti na koních a nyní je i tato služba ohrožená. Někteří možná ani nevrátí už zaplacené vstupenky na akce, které se kvůli pandemii koronaviru neuskuteční, stejně jako k tomu vyzvala Smetanova Litomyšl, která slibuje, že peníze předá nezávislým umělcům.

Budou ale ty nakoupené knihy, trička nebo poukázky stačit? Určitě ne. Živnostníci přišli během chvíle na několik týdnů o příjmy, majitelé hospod často vyhodili nakoupené zásoby potravin a pivo vylili do kanálu. Nyní bojují o přežití. Někteří doslova. A to ani neměli zvýšenou teplotu nebo kašel, který ke koronaviru patří, přesto je epidemie položila.

Aktivity lidí jsou fajn, podpora super, na pivo a večeři zajdeme v květnu k Michalovi, Karlovi nebo Honzovi skoro všichni, ale ta hlavní pomoc nebude a ani nemůže jít z kapes pracujících, rodičů, dalších živnostníků a sousedů… Vláda rozhodla, že se zavřou na několik týdnů obchody, restaurace a další zařízení. Takžei pomoc by nyní měla jít shora. A pětadvacet tisíc korun určitě stačit nebude…

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz