Končí festival Smetanova Litomyšl

TV , Datum: 12.07.2020 , Zdroj: ČT 1 , Zpráva: 10 , Datum importu: 13.07.2020 07:58 , Pořad: 19:00 Události , Země: Česko

Martin ŘEZNÍČEK, moderátor

Šedesátý druhý ročník festivalu vážné hudby Smetanova Litomyšl po 11 dnech končí. Akci poznamenala opatření kvůli koronaviru. Program byl komornější. V Litomyšli je Veronika Skřivanová. Veroniko, kolik lidí letošní ročník festivalu navštívilo?

Veronika SKŘIVANOVÁ, redaktorka

Hezký večer, na letošní ročník zavítalo celkem zhruba 7,5 tisíce platících diváků. Další stovky lidí sem ale zamířily na koncerty, které byly zdarma, anebo na další doprovodný program. Původně pořadatelé počítali s tím, že by letos mohlo do Litomyšle dorazit až 30 000 lidí. Nakonec ale museli program kompletně změnit, museli také posunout termín, no a ten důvod už jsme slyšeli, byla to opatření, která vznikla kvůli koronaviru. I tak byl ale zájem ze strany veřejnosti skutečně vysoký a svědčí o tom i to, že téměř všechny vstupenky byly vyprodané. Tady na místě, na nádvoří zámku v Litomyšli, už se vše chystá na velké finále, na poslední slavnostní koncert. Už jsou tady i první hosté. Koncert začíná přesně ve 20 hodin a nese název Čtvero ročních dob. Já jsem dnes ale mluvila také s pořadateli. Podle nich je začaly přípravy na příští rok, na v pořadí už šedesátý třetí ročník. Ten začíná přesně 10. června 2021 a potrvá přesně 27 dní. No a vystoupí tady mimo jiné všechna 3 česká národní divadla a kromě toho třeba také Česká filharmonie, ta dokonce 2×.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz