Královna víl přijde pětkrát

Search
Close this search box.

28.6.2013 Orlický deník str. 9 Orlicko / servis (jko) 

 

Nové Hrady – Do programu letošního 55. ročníku „Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl" se zapojí, podobně jako v minulém roce, rokokový zámek v obci na rozhraní Litomyšlska, Chrudimska a Orlickoústecka. Od 30. června do 4. července se uskuteční v zámeckém areálu pětice inscenací Purcellovy opery Královna víl na motivy Shakespearovy hry Sen noci svatojánské.
Vloni se hrál tento kus na objednávku pořadatelů festivalu také několikrát, jenže se nedostalo na všechny zájemce, navíc zlobilo počasí. Letos se bude konat pět inscenací po sobě, pokaždé se začátkem v devět hodin večer. Projekt pro unikátní přírodní divadlo z doby pozdního baroka se letos provede i v případě nepříznivého počasí: pořadatelé jsou v takovém případě rozhodnuti přesunout operu do barokního špýcharu za zámkem.
Operu sehrají protagonisté v části zámeckého areálu, která je upravena jako zahrada a přímo vybízí k zapojení přírodních prvků a upravených zákoutí s drobnými porosty do děje. Cena vstupenky se uvádí 1500 korun, v tomto případě neplatí žádné slevy. Kdo by měl potíže s dopravou do Nových Hradů, může využít zajímavé pozornosti pořadatelů: ve 20 hodin budou po pět dnů odjíždět od pomníku Bedřicha Smetany v dolní části litomyšlského Smetanova náměstí zvláštní autobusy, které dopraví bezplatně návštěvníky před zámek. Vautobuse bude nutné prokázat se vstupenkou na představení. Zámecký areál se zpřístupní již dvě hodiny před začátkem inscenace, kdo tedy přijde dříve, najde například otevřenou zámeckou restauraci i cukrárnu, nejen proto, že opera potrvá přibližně do půlnoci. Pořadatelé upozorňují, že představení není příliš vhodné pro imobilní nebo tělesně postižené, a to kvůli přesunům v zámeckémareálu během děje.
Královna víl se uskuteční v této novohradské letní „stagioně" v anglickém originále. Diváci poznají v průběhu představení desítku sólistů, Oberona ztvární Jiří Sulženko, Titanii Lenka Máčiková, vystoupí chlapecký sbor Pueri Gaudentes a soubor historických hudebních nástrojů Le Chamarré Chateau Ensemble.

Foto popis|
Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz