KRÁTCE

Search
Close this search box.

25.6.2008 Hospodářské noviny str. 11 Kultura
ČTK

V Bernsteinově díle vystoupí Soňa Červená

Světově uznávaná pěvkyně a herečka Soňa Červená bude dnes na mezinárodním operním festivalu Smetanova Litomyšl recitovat v Symfonii č. 3 zvané Kadiš od Leonarda Bernsteina. Spolu s ní se představí mezzosopranistka Edita Adlerová, pardubický chlapecký sbor Bonifantes, Český filharmonický sbor Brno a brněnští filharmonici. Dirigovat bude Leoš Svárovský. Symfonii předznamená Gershwinova Kubánská předehra. V symfonii Kadiš (židovská modlitba za mrtvé) se setkávají rozmanité stylové roviny, od tradičních harmonických prostředků po melodie připomínající tvorbu Gustava Mahlera i jazzové rytmy. V litomyšlské premiéře zazní v českém překladu původní Bernsteinův text.

Světozor představí nové ruské filmy

Nejlepší tituly natočené v posledních dvou letech uvádí přehlídka současných ruských filmů, která v pražském kině Světozor potrvá do 27. června. Připravil ji Sovexportfilm ve spolupráci s agenturou pro kulturu a kinematografii Ruské federace. Každý den se po projekcích uskuteční setkání ruských filmařů s diváky. Program přehlídky najdou zájemci na internetové adrese www.kinosvetozor. cz.

Přijede světoznámý basbarytonista Terfel

Světoznámý velšský basbarytonista Bryn Terfel přijede 13.
ledna příštího roku poprvé do Česka. Ve Smetanově síni pražského Obecního domu jej doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu se záhřebským dirigentem Vjekoslavem Šutejem. Terfel se objevuje ve všech významných operních domech po celém světě. Vyniká i v recitálech a písňové tvorbě.

 

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz