Krátce

Search
Close this search box.

7.6.2013 Mladá fronta DNES str. 6 Příloha – Litomyšl 

 

NOVINKA

Dvě vstupenky v jedné. Na festival i na zámek

Letos bude nově součástí ceny vstupenky vstupné do litomyšlského zámku. Každá vstupenka na festivalový pořad konaný v zámeckém nádvoří je proto zároveň jednorázovou vstupenkou do zámecké expozice, platnou nejen v době konání festivalu, ale až do konce návštěvnické sezony, tedy do 28. října.
ZAJÍMAVOST

Festivalové setkání otce s dcerou

Na letošním ročníku Smetanovy Litomyšle se uskuteční festivalové setkání režisérky Magdaleny Švecové s jejím otcem, uměleckým vedoucím, dirigentem a zakladatelem souboru Musica Bohemica Jaroslavem Krčkem. Režisérka Švecová se vrátí zpět do Nových Hradů, kde po loňském úspěchu bude řídit pět večerů s barokní operou Henryho Purcella Královna víl. Jaroslav Krček účinkuje zase v historicky prvním společném vystoupení dvou legendárních souborů Musica Bohemica a Spirituál kvintet.
JAK UŠETŘIT

Sleva na vstupenky pro klienty spořitelny

Česká spořitelna jako generální partner festivalu přináší svým klientům výhodu v podobě slevy na doprodej vstupenek ve výši 25%. Slevu mohou uplatnit všichni držitelé platných platebních karet České spořitelny. Sleva se vztahuje na jednu objednanou vstupenku na zvolený pořad a váže se k předložené platební kartě. U vstupu na vybrané představení budou klienti požádáni o předložení průkazu totožnosti a platební karty České spořitelny.
PREZIDENT

Záštitu převzal prezident

Záštitu nad 55. ročníkem Smetanovy Litomyšle převzal prezident Miloš Zeman. Z důvodu zahraniční cesty se však nebude moci zúčastnit slavnostního zahájení 13. června. Pozvání na zahajovací koncert ale přijali místopředsedkyně vlády Karolína Peake, ministr spravedlnosti Pavel Blažek, ministr obrany Vlastimil Picek, ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová. Mezi prvními potvrdil svoji účast také bývalý prezident Václav Klaus.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz