Lístky jsou, je z čeho vybírat

Search
Close this search box.

2.4.2009 Právo str. 13 Východní Čechy Zdeněk SeinerŘEDITEL SMETANOVY LITOMYŠLE JAN PIKNA ŘEKL PRÁVU:

* Přesně měsíc se prodávají lístky na letošní Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl. S jakým úspěchem?

Především nám udělal radost nový elektronický systém objednávání. V prvním náporu nezkolaboval, celkově obstál, byť to třeba bylo v prvních hodinách trochu pomalejší. Za dvě hodiny jsme přesto prodali deset tisíc lístků, za jeden den bylo vyprodáno jedenáct představení.

* Takže letošní ročník Smetanovy Litomyšle už je pro další zájemce beznadějná záležitost?

Vůbec ne. Vždycky se šíří poplašné zprávy, že je vyprodáno, ale teď jsou ještě lístky na šestnáct představení! A lze se dostat i na ty vyprodané. Při troše štěstí.

* Jakým podvodem nebo fintou?

Jednak se nám vrací nevyzvednuté rezervace, takže kdo si hned po půlnoci klikne na www.tiketportal.cz, má každý den šanci. Dnes se nám například vrátil lístek na Rusalku, osm lístků na Zámecké nokturno a další. Pak jsme u některých představení zvětšili kapacitu hlediště, tady taky lístky jsou. A například u dětských operních aktovek Kocour v botách a Broučci jsme dohodli jedno představení navíc na 16. června od 15. hodin. Tedy lístky jsou, je z čeho vybírat.

* Jsou tedy i představení, která mají špičkovou úroveň a nebyla ještě vyprodána.

Nemá to logiku, ale opakuje se to každý rok. Letos jsou ještě lístky na Smetanova Dalibora, koncert Europa Musicalis s Mou vlastí, dokonce i na závěrečný koncert fantastické superhvězdy Annete Dasch a další na představení, na které třeba není možné v Praze vůbec sehnat lístky.

Foto popis|

Regionální mutace| Právo – Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz